WonderFi, Coinberry’yi Resmi Olarak Satın Aldı

WonderFi Coinberryyi Resmi Olarak Satin Aldi

Kripto para piyasalarındaki gerileme, kripto sektöründeki gelişim için geçerli değil. Her ne kadar bazı borsalar küçülmeye gitse de diğer birçok şirket işe alım yapmaya devam ediyor. Diğer taraftan şirketlerin satın alımları da tüm hızıyla sürüyor. Son olarak kısa bir süre önce sizlerle paylaştığımız WonderFi‘ın Coinberry’yi satın alma planları nihayet gerçek oldu.

WonderFi Coinberryyi Resmi Olarak Satin Aldi 2

WonderFi, Coinberry’yi Bünyesine Kattı

Kripto pazarı WonderFi geçtiğimiz hafta Toronto Menkul Kıymetler Borsası’ndan onay almasının ardından, Pazartesi günü Kanadalı kripto ticaret platformu Coinberry‘yi 30 milyon dolarlık satın alma işlemini tamamladı. WonderFi’a göre anlaşma, Kanada Rekabet Bürosu, Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu ve diğer eyalet düzenleyici kurulları tarafından da onaylandı.

WonderFi, sektördeki sarsıntı devam ederken başka kripto şirketlerini de satın almaya da açık olduklarını söyledi.

WonderFi, merkezi finans, merkeziyetsiz finans (DeFi) ve oyna-kazan oyun ve NFT işlerini tek bir çatı altında toplamayı hedefliyor. Kanadalı bir işadamı ve tanınmış bir yatırımcı olan Kevin O’Leary’nin de WonderFi’de stratejik bir yatırımcıları arasında olduğunu belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
429.191,70 TL 3,53%
ethereumETH/TRY
32.876,59 TL 8,27%
tetherUSDT/TRY
17,96 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.970,11 TL 4,41%
usd-coinUSDC/TRY
17,94 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
6,78 TL 3,69%
cardanoADA/TRY
9,60 TL 4,78%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,14%
solanaSOL/TRY
753,60 TL 3,95%
polkadotDOT/TRY
172,25 TL 9,30%
Bağlantıyı kopyala