Winklevoss İkizleri, Gemini Davası için Mahkemeye Başvurdu

winklevoss ikizleri gemini davasi icin mahkemeye basvurduef

Tyler ve Cameron Winklevoss tarafından yönetilen bir borsa, ABD’li bir yargıçtan, yüzbinlerce yatırımcıya yüksek faiz oranları vaat eden bir programda yasa dışı bir şekilde kayıt dışı menkul kıymetler sattığı iddiasıyla Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na açılan davayı reddetmesini istedi.

Winklevoss İkizleri Gemini Earn ile ilgili SEC Davasının Reddedilmesini İstiyor

Winklevoss kardeşler Gemini Earn ile ilgili SEC davasında ABD’li bir yargıçtan davayı reddetmesini talep etti. Gemini Earn programı, yüzbinlerce yatırımcıya yüksek faiz oranları vaat eden bir yasa dışı bir şekilde kayıt dışı menkul kıymetler sattığı iddiasıyla Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na açılan davayı reddetmesini istedi.

winklevoss ikizleri gemini davasi icin mahkemeye basvurdufbdsbg

Gemini Trust Co’nun talebi, SEC’in borsaya ve Digital Currency Group’un bir birimi olan kripto para ödünç veren Genesis Global Capital’e karşı 12 Ocak’ta açtığı hukuk davasına cevaben Manhattan federal mahkemesine sunuldu.

Düzenleyiciye göre program, Gemini ve Genesis’in milyarlarca dolarlık kripto varlık toplamasına izin verdi.SEC, Genesis’in yaklaşık 340.000 Gemini Earn müşterisinden 900 milyon dolarlık varlığa sahip olduğunu söyledi. Gemini ve Genesis, düzenleyici tarafından yatırımcıları korumaya yönelik ifşa gerekliliklerini atlamakla suçlandı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
553.741,26 TL 0,98%
ethereumETH/TRY
38.329,97 TL 0,50%
tetherUSDT/TRY
20,62 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.279,40 TL 0,80%
usd-coinUSDC/TRY
20,61 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
10,42 TL 1,06%
staked-etherSTETH/TRY
38.337,60 TL 0,39%
cardanoADA/TRY
7,50 TL 2,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 0,62%
matic-networkMATIC/TRY
18,45 TL 0,72%
Bağlantıyı kopyala