WhatsApp ile Para Gönderme ve Alma Dönemi!

Melis Hazal Karagöz ile Kripto Bülten’de bu hafta; Google’ın 2021 arama trend verilerini açıklaması, Fenerbahçe ve Floki Inu anlaşması, Maradona’nın NFT koleksiyonunun piyasaya sürmesi, VISA’dan kripto varlık danışmanlığı ve bunun gibi birçok konudan bahsedildi.

Nelerden Bahsedildi?

Kripto para konusunda önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bu kez popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kripto para konusunda bir adım attı. Meta’nın altındaki bulunan platform; İlk etapta ABD’deki sınırlı sayıda kişinin kripto para birimi kullanarak, bir sohbet içinden para gönderip almasını sağlayan yeni bir pilot uygulama başlattı.

-Ödeme devi Visa, müşterininin sektörle başa çıkmasına yardımcı olmak kripto para odaklı yeni danışma birimini kuruyor. Bu Hamle kripto varlıklar, stablecoinler ve NFT’ler ile nasıl işlem yapılacağına dair rehberlik için artan kurumsal talebin önemli ölçüde arttığı bir dönemde geldi.

-EX Sports, efsanevi futbolcu Diego Armando Maradona’nın 10 hatırasından oluşan, Maradona NFT koleksiyonunu piyasaya süreceğini duyurdu. NFT koleksiyonunda Maradona’nın yıpranmış bir Napoli forması, Napoli ve Spartak Moskova arasındaki bir maçta kullanılan bir top ve Puma markalı kaptan kol bandı bulunuyor.

-Shiba Inu’nun  sıkı rakibi olan Floki Inu, ortaklıklarını artırmaya devam ediyor. Daha önce Rus futbol takımı Spartak Moskova ile ortaklığını duyuran Floki Inu için haber bu kez Türkiye’den geldi. Fenerbahçe spor kulübü ile Floki Inu arasında bir sponsorluk anlaşması imzalandı.

-Google, 2021 arama trend verilerini açıkladı. Dünyanın en çok aranan haberlerinin yer aldığı Google Trendler listesine göre haber kategorisinde; ‘Dogecoin’ ve ‘Ethereum Fiyatı’ ilk on arasında yerini aldı. Öyle ki Dogecoin, dünya genelinde haber kategorisinde en çok aranan dördüncü terim olurken, Ethereum onuncu sırada yer aldı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
469.407,38 TL 0,85%
ethereumETH/TRY
31.170,04 TL 1,41%
tetherUSDT/TRY
15,84 TL 0,22%
usd-coinUSDC/TRY
15,86 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
4.786,43 TL 1,95%
xrpXRP/TRY
6,55 TL 0,85%
binance-usdBUSD/TRY
15,84 TL 0,19%
cardanoADA/TRY
8,32 TL 1,90%
solanaSOL/TRY
813,50 TL 1,17%
dogecoinDOGE/TRY
1,36 TL 1,71%
Bağlantıyı kopyala