Web Summit Lizbon Etkinliğinde Neler Yaşandı? | Kriptomeda Vlog

Kriptomeda ailesi Web Summit 2022 için Portekiz’in başkenti Lizbon’daydı. Ekip web, kripto sektörü ve teknoloji ağırlıklı geçen bu global etkinlik öncesinde Filecoin, ETHLisbon, FiLisbon, Solana Breakpoint ve Wow Summit’e de katıldı ve burada yaşanan gelişmeleri aktardı. Söz konusu etkinliklerin de en az Web Summit kadar ilgi gördüğü ve çok sayıda katılımcının ağırlandığı kaydedildi.

Wow Summit ile Web Summit karşılaştırması yapan ekip, Wow Summit’in NFT ve Web3 odaklı yayın akışına sahip olduğunu belirtirken, Web Summit’te ise daha fazla web ve teknoloji odaklı markaların yer aldığını bildirdi.

Kriptomeda ekibi, etkinlik boyunca gözlemlerini ufak notlarla kaydetti. Öte yandan Binance, Mercedes, Apple, Tezos, Yuga Labs ve OnlyFans gibi büyük şirketlerin yer aldığı Web Summit 2022’de 70 binin üzerinde katılımcı ağırlandı.

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber TV’de editör görevini yürütüyor. Ayrıca Fil’m Hafızası’nın haber editörleri arasında yer alıyor ve farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
318.678,01 TL 0,34%
ethereumETH/TRY
23.618,90 TL 0,51%
tetherUSDT/TRY
18,66 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
5.421,16 TL 0,29%
usd-coinUSDC/TRY
18,66 TL 0,13%
binance-usdBUSD/TRY
18,66 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
7,32 TL 0,31%
dogecoinDOGE/TRY
1,93 TL 0,45%
cardanoADA/TRY
6,01 TL 0,02%
matic-networkMATIC/TRY
17,13 TL 0,16%
Bağlantıyı kopyala