Web Summit 2022 Lizbon, İkinci Gününde Yaşananlar

web summit 2022 lizbon ikinci gununde yasananlar

Dünyanın en büyük teknoloji kongrelerinden birisi olan Web Summit’in ikinci gününü geride bıraktık. BTCHaber olarak yerinden takip ettiğimiz Web Summit 2022 Lizbon’un ikinci gününde yine önemli konuşmacılar önemli konulara değindi.

Web Summit 2022 3. Gününde Olanlar

Portekiz’in başkenti Lizbon’da düzenlenen Web Summit 2022’nin ikinci günü sona erdi. Etkinliğin ikinci gününde Blockchain teknolojileri ve web3 odaklı konuşmalar oldu. Apple ve Microsoft’un önde gelen yöneticilerinin katıldığı etkinlikte, şirketlerin henüz yeni yeni gelişme aşamasında olan web3’ün şirketler tarafından da yakından takip edildiği belirtildi.

web summit 2022 lizbon ikinci gununde yasananlar 2

İnternetin yeni dönemi olarak nitelendirilen web3 ile birlikte hayatımıza giren oyun şirketlerinin karşılaştıkları zorluklar hakkında William Quigley şu ifadeleri kullandı:

Bu gerçekten ilken bir oyun ancak ödül olarak oyuncular bir token alacak. Belirteç daha sonrasında DEX’ye ya da merkezi bir borsada işlem görebilecek. Sorun şu ki, tüm iş modeli bu belirtecin enflasyonu etrafında. Bu nedenle oyuncu sayısının artmasıyla birlikte daha fazla token satışı satılıyor. Bu durum bence işe yarayan bir yöntem değil.

Etkinlikte ayrıca Socios CEO’su Alex Dreyfus ve Juventus’un sevilen oyuncularından Alessandro Del Piero’da konuştu. NFT sporları ve taraftar katılımının yanı sıra oylama belirteçlerinin faydası hakkında konuşmalar gerçekleştirildi.

Web Summit 2022 ikinci gününde ayrıca Mercedes Formula 1 takım patronu ve CEO’su Torger Christian “Toto” Wolff, TeamViewer CEO’su Oliver Steil’de söz aldı. Toto Wolf son dönemde Formula 1’de artan kripto yatırımlarından tüm takımlar olarak memnun olduklarını belirtirken, takımların kendi NFT koleksiyonlarıyla da taraftarlarıyla iyi bir etkileşim içine girdiklerini belirtti

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
319.333,96 TL 1,41%
ethereumETH/TRY
23.854,58 TL 3,13%
tetherUSDT/TRY
18,65 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
5.437,19 TL 0,40%
usd-coinUSDC/TRY
18,66 TL 0,22%
binance-usdBUSD/TRY
18,66 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
7,30 TL 0,41%
dogecoinDOGE/TRY
1,95 TL 4,55%
cardanoADA/TRY
6,03 TL 1,25%
matic-networkMATIC/TRY
17,16 TL 1,86%
Bağlantıyı kopyala