Web Summit 2022 Lizbon, İlk Gününde Yaşananlar

web summit 2022 lizbon 2 gun yasananlar

En büyük teknoloji kongrelerinden birisi olan Web Summit’in ilk gününü geride bıraktık. BTCHaber olarak yerinden takip ettiğimiz Web Summit 2022 Lizbon’un ilk gününde önemli konuşmacılar önemli konulara değindi.

Web Summit Lizbon İlk Günde Neler Oldu?

Portekiz’in başkenti Lizbon’da düzenlenen Web Summit 2022’nin ilk günü dolu dolu geçti. Cardano Blockchain‘in kurucusu olan Charles Hoskinson, kripto kullanıcılarının son aylarda çeşitli projelerin çöküşünden çıkarılabilecek en büyük dersin, zaman testine dayananları takdir etmeyi öğrenmek olduğunu belirtti.

web summit 2022 lizbon 2 gun yasananlar 2

Blockchain ve web3 oyuncularından oluşan zincirler arası bir koalisyon web3 Domain Alliance’ın kurulduğu açıklandı. Bu yeni oluşum, kötü amaçlı kimlik avı avcılarını, web3 üst düzey etki alanlarını taklit eden kötü aktörleri, siber işgalleri ve web3 etki alanı çakışmalarını engellemeyi hedefliyor. Projenin duyurusu amacıyla gerçekleşen konferansta söz alanlar ise Unstoppable Domains, Bonfida, Tezos Domains, Polkadot Name System, Hedera, Syscoin ve Klaytn Name Service yer aldı.

Son olarak Checkout.com ve Bolt’un kurucuları, teknoloji dünyasında devam eden eğilimleri, kriptonun ödeme işlemcileri tarafından benimsenmesini ve daha fazlasını tartıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
321.929,77 TL 1,63%
ethereumETH/TRY
24.121,77 TL 2,65%
tetherUSDT/TRY
18,64 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
5.514,38 TL 1,20%
usd-coinUSDC/TRY
18,66 TL 0,07%
binance-usdBUSD/TRY
18,66 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
7,31 TL 0,26%
dogecoinDOGE/TRY
1,95 TL 2,27%
cardanoADA/TRY
6,03 TL 0,03%
matic-networkMATIC/TRY
17,38 TL 1,76%
Bağlantıyı kopyala