WazirX, USDC Stablecoin’ini Listeden Çıkartıyor

wazirx usdc stablecoinini listeden cikartiyor 2

Tartışmalı kripto para borsası WazirX, Binance’in stablecoin’inin değerini artırmak için önemli bir hamle yaptı. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in stablecoin’inin değerini artırmak adına müşteri varlıklarını otomatik olarak BUSD’ye dönüştüreceğini açıkladı.

WazirX, Binance’in Stablecoin’ini Ön Plana Çıkartacak

Hindistan merkezli kripto para borsası WazirX USDC, USDP ve TUSD stablecoin’lerini 26 Eylül tarihinde listeden çıkartacak. Pazartesi günü yapılan bir açıklamada, Hindistan’ın kripto para borsası WazirX, söz konusu bu üç stablecoin’de mevduat alımını durduruyor.

WazirX, bu üç stablecoin’i 23 Eylül’de Binance’in BUSD stablecoin’ini öne çıkarmak adına otomatik olarak BUSD’ye çevirecek. Borsa tarafından yapılan açıklamada, müşterilerin bakiyelerindeki bu stablecoin’leri otomatik olarak 1:1 oranında Binance’in BUSD stablecoin’ine dönüştürecek.

wazirx usdc stablecoinini listeden cikartiyor

Ağustos ayında, Binance CEO’su Changpeng Zhao, WazirX’in Hindistan devlet kurumları tarafından araştırıldığının açıklanmasının ardından WazirX kullanıcılarını fonlarını Binance’e aktarmaya çağırmıştı. Binance ve WazirX arasında, Binance’in WazirX’in sahibi olup olmadığı konusunda da anlaşmazlıklar yeniden gün yüzüne çıktı.

Binance, bu ayın başlarında, müşterilerin fonlarını USDC de dahil olmak üzere alternatiflerden Binance USD stablecoin’ine otomatik olarak taşıyacağını açıklamıştı. WazirX, otomatik dönüşümün 5 Ekim’de ya da öncesinde gerçekleşeceğini belirtti.

BUSD, teknik olarak piyasa değeri bakımında üçüncü en büyük stablecoin olsa da, en iyi token’lar USDC ve USDT kadar popüler değil. Varlığın çoğu Binance borsasında atıl durumda. Bununla birlikte Binance’in USDC pahasına BUSD’yi artırma çabaları, benimsenmesi için erken temettü ödüyor. Son olarak Nansen, Binance’in bu son gelişmeyi paylaşmasının ardından BUSD işlemlerinin ortalama yüzde 15 arttığını belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
349.179,88 TL 0,33%
ethereumETH/TRY
24.341,93 TL 1,50%
tetherUSDT/TRY
18,36 TL 0,08%
usd-coinUSDC/TRY
18,36 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.174,20 TL 2,82%
xrpXRP/TRY
9,08 TL 1,60%
binance-usdBUSD/TRY
18,36 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
8,45 TL 0,02%
solanaSOL/TRY
626,78 TL 6,89%
dogecoinDOGE/TRY
1,21 TL 8,10%
Bağlantıyı kopyala