bitcoinBTC/TRY
722.603,72 TL 0,13%
ethereumETH/TRY
43.326,88 TL 0,18%
tetherUSDT/TRY
27,17 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.727,46 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
13,87 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
27,16 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
43.333,67 TL 0,20%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 0,09%
cardanoADA/TRY
6,68 TL 0,30%
solanaSOL/TRY
532,31 TL 1,05%

Paylaş

Waves’in Kurucusu USDN Konusunda Hala Umutlu

Wavesin Kurucusu USDN Konusunda Hala Umutlu

Kripto para piyasalarında son dönemde en önemli konulardan biri de şüphesiz stablecoin’ler. Özellikle Terra’nın yaşadığı USTC krizi sonrası diğer birçok stablecoin’de kritik dalgalanmalar yaşandı. Bu dalgalardan biri de USDN‘i vurdu. Ancak Waves’in kurucusu Sasha Ivanov, USDN’i yeniden peg’e ulaştırmak için planı olduğunu açıkladı.

Waves’in Kurucusu USDN’i Yeniden Peg’lemek içi Planı Olduğunu Söyledi

USDN, Waves’in yerel token’ı olan WAVES tarafından desteklenen algoritmik bir stablecoin olarak karşımıza çıkıyor. Waves’in kurucusu Sasha Ivanov, Waves ekosisteminin algoritmik, dolara sabitli kripto para birimi USDN’yi yeniden istikrara kavuşturmak için bir plan üzerinde çalıştıklarını belirtti. Ek olarak yeni bir de stablecoin sözü verdi.

USDN, Güney Kore Dijital Varlık Borsa Birliği’nin WAVES’i “Yatırım Uyarısı” listesinde etiketlemesinin ardından geçtiğimiz hafta oldukça büyük bir değer kaybetmişti. CoinGecko verilerine göre, stablecoin bugün erken saatlerde 0.53 dolara kadar düştü.

Güncel fiyat ise şu şekilde:


Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala