Anasayfa Haberler Washington Eyaletindeki Kripto Para Faaliyetleri

Washington Eyaletindeki Kripto Para Faaliyetleri

Washington, son günlerde Blockchain teknolojisine odaklı girişimleri destekliyor. Şehirde Blockchain teknolojinin geliştirilmesinin desteklenmesi için bir kampüs inşa edilecek...

0

Washington eyaletinde bulunan Seattle şehrinde ki yetkililer şehre blok zincirini geliştirmek amacıyla bir kampüs inşa edeceğini açıkladı. Hali hazırda şehirde kripto madenciliği de oldukça popüler. Madenciler, şehrin hidroelektrik kaynağının fazla olması sebebiyle kısa süre önce Washington eyaletinden çekilip şehre yerleşmişti.

Douglas County Ön Planda

Eyalet yönetimi kripto paraya ve blok zincirine karşı oldukça ilgili. ABD de benzer eyalet sayısı da giderek artıyor. Oluşturulacak olan kampüsün tamamlanması durumunda ise kampüsün Ticaret Bakanlığından da hibe alacağı garanti. Washington eyaletinde ki her şehir kriptoya karşı dostane değil. Örneğin, Chelan İlçesi elektrik talebinin artması sebebiyle madencilere yönelik fiyatlandırmaları arttırdı. Aynı ilçe madencilik faaliyetleri için başvuru talep ediyor ve izinsiz faaliyet yürütenlere yüksek miktarlarda ceza kesiliyor.

Bitmain şirketi de Douglas County’de 20 milyon dolarlık bir madencilik tesisi kurmuştu. 12 megawatt elektrik tüketen bu tesis yaklaşık olarak 3000 evin tükettiği gücü tek başına tüketiyor. Giga Watt şirketi de burada faaliyet göstermesine rağmen ayı piyasası sebebiyle iflas ettiğini açıklamıştı. Şirket madencilikten çıkarak sadece blok zinciri faaliyetlerine yoğunlaşmış durumda.