Warren, Kripto Kara Para Aklamayı Önleme Yasasını Gündeme Getirdi

warren kripto kara para aklamayi onleme yasasini gundeme getirdifvsdfv

Kripto para sektöründe belki de en önemli konulardan beri düzenleme. Sektörden birçok isim düzenleme çalışmaları ile yakından ilgileniyor. Çıkan haberlere göre; Senatör Elizabeth Warren, R-Kan’dan Senatör Roger Marshall ile kara para aklamayı önleme yasalarını geniş bir kripto para ekosistemi yelpazesine genişletecek yasayı yeniden getirmeyi planladığını söyledi. Buna dijital varlık cüzdanı sağlayıcıları, madenciler, doğrulayıcılar ve diğer blockchain ağ katılımcıları dahil olduğu da belirtti.

Senatör Elizabeth Warren, kripto kara para aklamayı önleme yasasını yeniden uygulamaya koyma sözü verdi.

Warren, Kripto Kara Para Aklamayı Önleme Yasasını Yeniden Planlıyor

Senatör Elizabeth Warren, senatoda endüstri için artan korkuluklarla ilgili duruşma sırasında kripto para birimi firmaları için kara para aklamayı önleme kurallarını sıkılaştıracak bir yasa tasarısını yeniden sunma sözü verdi. 

warren kripto kara para aklamayi onleme yasasini gundeme getirdidsvsdfvdfv

Senatör Elizabeth Warren, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Roger Marshall ve ben, kripto suçlarını azaltmak ve düzenleyicilere kripto akışını uyuşturucu kaçakçılarına ve Kuzey Kore gibi yerlere durdurmak için ihtiyaç duydukları araçları vermek için kara para aklamayı önleme yasamızı yeniden sunuyoruz. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.371,81 TL 0,84%
ethereumETH/TRY
33.890,68 TL 0,94%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,62%
bnbBNB/TRY
6.269,81 TL 1,22%
usd-coinUSDC/TRY
19,07 TL 0,63%
xrpXRP/TRY
8,63 TL 0,15%
cardanoADA/TRY
6,79 TL 0,73%
staked-etherSTETH/TRY
33.757,25 TL 0,39%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 0,23%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 1,75%
Bağlantıyı kopyala