WarnerMedia CEO’su: Blockchain Hollywood’un Geleceği Olabilir

warnermedia ceosu blockchain hollywoodun gelecegi olabilir

Önde gelen film şirketlerinden biri olan WarnerMedia’nın CEO’su Jason Kilar, şu sıralar şirketten ayrılmaya hazırlanıyor. WarnerMedia CEO’su, kısa süre önce Hollywood’un geleceğinin Blockchain teknolojisinde olduğunu savunan bir açıklama yaptı. Kilar’a göre, kripto sektörünün omurgası, yeni finansman şekilleri sunabilir.

WarnerMedia CEO’su Blockchain Teknolojisi için Konuştu

Blockchain teknolojisinin benimsenmesi arttıkça, daha fazla sektör için kullanılabilir hale geliyor. WarnerMedia’nın CEO’su Jason Kilar da bu teknolojinin destekçilerinden biri. Kilar, kısa süre önce US News‘e verdiği röportajda, dijital defter teknolojisinin eğlence endüstrisini dönüştürebileceğini söyledi. Kilar aynı zamanda NFT edinme sürecinin de daha basit hale gelmesini bekliyor.

warnermedia ceosu blockchain hollywoodun gelecegi olabilir 2
Jason Kilar

Kilar, bu teknolojinin ilerlemesinin 90’lardaki DVD dalgasına benzeterek şunları söyledi:

“Bence bu, Hollywood’a gelecek olan potansiyel bir dalga olacak, aynı DVD dalgasının 90’larda Hollywood’a gelmesi gibi. Açıkçası, bu birçok şirketin ekonomik servetini değiştirdi”

Kilar, 1997 – 2009 yılları arasında Amazon’da yöneticilik pozisyonundaydı. 2007’de ise video akış platformu Hulu’nun kuruluşuna yardımcı oldu ve sonunda CEO olarak görevine devam etti. Mayıs 2020’de ise WarnerMedia’ya CEO olarak atandı. Ancak sektör, COVID-19 salgını nedeniyle büyük ölçüde etkilenince WarnerMedia da bundan büyük zarar aldı. Kilar, bu ayın başlarında, WarnerMedia ve Discovery, Inc.’in yakında tamamlanacak olan birleşmesi karşısında CEO görevinden ayrılacağını duyurdu.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
472.552,31 TL 1,48%
ethereumETH/TRY
32.319,68 TL 2,00%
tetherUSDT/TRY
15,58 TL 0,04%
usd-coinUSDC/TRY
15,56 TL 0,22%
binance-coinBNB/TRY
4.726,77 TL 1,24%
xrpXRP/TRY
6,78 TL 1,44%
cardanoADA/TRY
8,88 TL 1,88%
solanaSOL/TRY
879,59 TL 3,79%
binance-usdBUSD/TRY
15,56 TL 0,18%
polkadotDOT/TRY
169,32 TL 0,48%
Bağlantıyı kopyala