Warner Bros, Matrix ile NFT Dünyasına Girdi

warner bros matrix ile nft dunyasina girdi

Popüler film Matrix, The Matrix Resurrections ile büyük ekrana geri dönüyor. Bu 4. film ile birlikte bir dizi NFT ile birlikte piyasaya sürülüyor.

Hollywood Reporter tarafından paylaşılan haberde, sosyal NFT platformu özel “Kırmızı Hap” özelliği ile, Matrix Resurrections temalı 100.000 avatarların NFT’sini başlatacağını açıklandı. Avatarların her biri 50 dolardan satılacak.

NFT’lerin satışa çıkarılma tarihi ise 30 Kasım olarak belirlendi. Orijinal Matrix filminde olduğu gibi, NFT’lerin alıcıları kırmızı hap veya mavi hap arasında seçim yapabilecekler. Alıcılar Mavi hapı seçtiklerinde avatarlarının karakteri Matrix’te kalacak. Ancak kırmızı hapı seçerlerse avatarları bir direniş savaşçısına dönüştürülecek.

warner bros matrix ile nft dunyasina girdi 2

Matrix NFT’leri Satışa Çıkıyor

Geçtiğimiz yıl, sanat NFT’lerinin milyonlarca dolara satılmasıyla birlikte, markalar ve ünlüler NFT dünyasına hızla katılmaya başladı. Bu hızla artan popülarite Holywood’a da sıçramış olacak ki, en büyük film şirketlerinden Warner Bros’da Matrix ile ilk NFT’lerini piyasaya sürüyor.

Warner Bros CEO’su Pam Lifford konuyla alakalı şunları kaydetti:

Matrix hayranlarının 2021’de en sevdikleri karakterler ve hikayelerle (perakende mağazaları, tema parkları, sosyal medya, koleksiyon ürünleri, çevrimiçi mağazalar) etkileşime girebilecekleri tüm yolları düşünürseniz, dijital sanat ve koleksiyon ürünleri kesinlikle bu listede yer alıyor.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 654.617,63 TL 0,14%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.284,81 TL 0,53%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.247,73 TL 2,31%
tether
Tether (USDT) 11,92 TL 0,61%
solana
Solana (SOL) 2.350,00 TL 0,36%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,29%
xrp
XRP (XRP) 11,39 TL 0,29%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,91 TL 0,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 423,51 TL 1,61%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,47 TL 1,00%
Bağlantıyı kopyala