Walmart Litecoin Sahte Haberi Pahalıya Mal Olabilir

walmart litecoin sahte haberi pahaliya mal olabilir 2

Bu hafta kripto dünyasında en çok konuşulan konuları arasında; ABD’li Perakende Devi Walmart’ın ödemelerde Litecoin kabul edeceğine dair söylentiler yer aldı. Haberin ardından birkaç saat içinde ciddi bir hareket kazanan Litecoin, haberin yalanlanmasıyla birlikte bir düşüş yaşadı. Bu haberin göründüğünden daha ciddi sonuçları olabilir.

Reuters’ten gelen açıklamaya göre; Walmart Inc, haber bülteni Globe Newswire aracılığıyla yayılan ve şirketin kripto varlık kabul etmek için Litecoin ile bir ortaklık kurduğuna dair sahte haber ile ilgili soruşturma başlattı.

Ayrıca konu ile ilgili ek olarak bilinmesi gereken, Globe NewsWire, bir e-posta ile Walmart Inc’in olayını araştırmak için uygun makamlarla çalışacağını söyledi.

walmart litecoin sahte haberi pahaliya mal olabilir

Walmart Litecoin Haberinde Gelişmeler

Genel olarak kripto dünyasında, fiyatları derinlemesine araştırmada söylentiler ile hareket edildiğini çok sık görülmektedir. Piyasaların doğası genel çerçevede böyledir. Bu bilgiden hareketle Walmart Inc halka açık bir şirkettir ve potansiyel bir ortaklık şirketin temellerini veya risklerini önemli ölçüde etkileyebilir. Ayrıca borsayı potansiyel olarak etkilemek için böyle bir numara yaptığında, işler önemli ölçüde değişir.

Litecoin sahte haberi ile ilgili Wallmart tarafı soruşturma başlattı. Menkul kıymetlerle ilgili 1933 ve 1934 yıllarında çıkan yasalara göre, yalan haberin sorumlusu eğer yakalanırsa 5 yıl hapis cezası ve $5 milyon’dan fazla para cezasına çarptırılabilir.

Henüz iki taraftan bir açıklama gelmedi. Walmart ve Global Newswire nasıl bir yol izleyecekleri hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak eylemi gerçekleştirenler yakalanırsa bu durum ona çok pahalıya mal olabilir.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 398.493,13 TL 3,62%
ethereum
Ethereum (ETH) 28.722,84 TL 2,40%
cardano
Cardano (ADA) 20,15 TL 0,84%
tether
Tether (USDT) 8,46 TL 0,16%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.537,59 TL 4,13%
xrp
XRP (XRP) 9,23 TL 1,00%
solana
Solana (SOL) 1.385,19 TL 0,91%
polkadot
Polkadot (DOT) 309,12 TL 0,07%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,04 TL 1,63%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,46 TL 0,27%
Copy link
Powered by Social Snap