Voyager Digital’den 3AC’ye Temerrüt Bildirimi

Voyager Digitalden 3ACye Temerrüt Bildirimi

Kripto para piyasalarının son aylarda yaşadığı düşüş, bazı şirketlerin belini büktü. Bazı şirketler çalışanlarında azaltmaya giderken, bazıları sponsorluk anlaşmalarını iptal etti. Bu noktada en çok zarar gören şirketlerden ikisi de Voyager Digital ve Three Arrows Capital oldu. Son olarak Voyager Digital, 650 milyon dolardan fazla olan bir krediyi geri ödeyemediği için Three Arrows Capital aleyhine bir temerrüt bildirimi yayınladı.

Voyager Digital'den 3AC'ye Temerrüt Bildirimi
voyager digital toplu davalar ile karsi karsiya

Voyager Digital’den 3AC’ye 650 Milyon Dolarlık Temerrüt Bildirimi

Yüzde 12’ye varan getiri hizmeti sunan kripto odaklı Voyager Digital, 650 milyon doların üzerindeki krediyi geri ödeyemediği için Three Arrows Capital’a (3AC) temerrüt bildiriminde bulunduğunu açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, 15.250 BTC ( yaklaşık 325 milyon dolar) ve 350 milyon USDC borcu üzerinden 3AC olarak bilinen kripto hedge fonu Three Arrows Capital’a bildirimde bulundu. Voyager, müşteri siparişlerini ve para çekme işlemlerini yürütmeye ve yerine getirmeye devam ettiğini söyledi.

Konu hakkında konuşan Voyager Digital CEO’su Stephen Ehrlich şu ifadelere yer verdi:

“Bilançomuzu güçlendirmek için özenle ve hızla çalışıyoruz ve müşterilerin likidite taleplerini karşılamaya devam edebilmek için seçenekleri takip ediyoruz”

Hatırlatmamız gerekirse Singapur merkezli 3AC,  marj çağrılarını karşılayamamasının ardından bu ay pozisyonlarını tasfiye edilmesiyle yüzleşmişti. 2012 yılında kurulan fon, geçtiğimiz ay Terra ekosisteminin ve yerel LUNA token’ının çöküşünün ardından önemli kayıplarla karşı karşıya kalmıştı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
386.962,62 TL 8,28%
ethereumETH/TRY
30.944,98 TL 7,02%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
17,98 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
5.065,21 TL 8,47%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
6,11 TL 10,11%
cardanoADA/TRY
8,39 TL 13,82%
solanaSOL/TRY
649,75 TL 12,01%
dogecoinDOGE/TRY
1,25 TL 14,14%
Bağlantıyı kopyala