Voyager Digital, Tüm İşlemlerini Askıya Aldı

voyager digital tum islemlerini askiya aldi

Zor günler geçiren kripto şirketi Voyager Digital, kripto para piyasasında yaşanan düşüşlerle mücadele etmeye devam ediyor. Şirket tarafından yapılan son açıklamada Voyager Digital, tüm ticaret işlemleri ile para yatırma ve çekme işlemlerini geçici olarak askıya aldı.

Voyager Digital, İşlemleri Durdurdu

Voyager Digital, yaptığı son açıklamada, şimdilik geçici olarak askıya aldığı tüm işlemlerin arasında sadakat ödülleri programının da olduğunu açıkladı. Voyager Digital CEO’su Stephen Ehrlich, “Bu son derece zor bir karardı, ancak mevcut piyasa koşulları göz önüne alındığında aldığımız bu kararın alınacak en doğru karar olduğuna inanıyoruz.” ifadesini kullandı. Ehrlich açıklamasında ayrıca, “Bu karar, Voyager platformunun değerini korurken, çeşitli ilgili taraflarla stratejik alternatifleri keşfetmemiz için bize zaman kazandırdı.” dedi.

voyager digital tum islemlerini askiya aldi 2

Kullanıcıların kripto para ticareti ve belirli kripto para birimlerini elinde bulundurarak ödül kazanmalarını sağlayan staking ve getiri ürünleri sunan New York merkezli Voyager, Three Arrows Capital’in likiditesinden kaynaklanan sorunlar nedeniyle darbe almıştı. Şirket son olarak BlockFi’yi satın alan FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried’in ticaret şirketi olan Alameda Research’ten içinde bulunduğu zor durumdan kurtulmak için kredi almıştı. Son olarak geçtiğimiz günlerde Voyager, Three Arrows Capital’e yaklaşık 675 milyon dolar değerinde bir kredi için temerrüt bildirimde bulunmuştu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
388.901,11 TL 7,79%
ethereumETH/TRY
31.140,09 TL 6,26%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,15%
usd-coinUSDC/TRY
17,97 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.076,52 TL 8,31%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
6,15 TL 9,31%
cardanoADA/TRY
8,43 TL 13,25%
solanaSOL/TRY
650,11 TL 11,92%
dogecoinDOGE/TRY
1,25 TL 14,08%
Bağlantıyı kopyala