Voyager Digital Hisseleri Yüzde 34 Düştü

voyager digital hisseleri yuzde 34 dustu

Zor günler geçiren ve kısa bir süre önce para çekme ve yatırma işlemlerini askıya alan Voyager Digital için işler daha da kötüye gidiyor. Şirketin hisleri yüzde 34 düşmüş durumda.

Voyager Digital Hisselerinde Büyük Düşüş

Voyager Digital hisseleri, geçtiğimiz hafta kripto borç veren kullanıcılar için tüm işlemleri askıya almasının ardından Pazartesi günü yüzde 34 düşüş yaşadı. Toronto borsa verilerine göre, Kanadalı şirketteki hisseler yazının yazımı esnasında 0.39 dolardan işlem görüyor. Kanada’da ticaret, Cuma günü ulusal bir tatilin ardından bugün yeniden başladı, cuma günü Voyager, “ticaret, para yatırma, para çekme ve sadakat ödüllerini geçici olarak askıya aldığını” açıklamıştı.

voyager digital hisseleri yuzde 34 dustu 2

Pazartesi günü yaşanan kayıplar, şirket hisselerinin yüzde 90’ın üzerinde değer kaybettiği çalkantılı bir ikinci çeyrek sonrasında geldi. Voyager piyasalardaki gerilemeden etkilenirken, Haziran ayında kripto şirketi Three Arrows Capital’in yaşadığı sorunlardan etkilenmesi Voyager’ı daha da kötü bir duruma getirmişti. Bununla birlikte Voyager’ın borsa değerlemesi yerel Voyager tokeni (VGX) piyasa değerinin altına düşmesine neden olmuştu. Yazının yazımı esnasında CoinGecko verilerine göre VGX’in piyasa değeri yaklaşık 72 milyon dolar iken, şirketin öz sermayesi 58 milyon dolar değerindeydi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
384.270,27 TL 8,97%
ethereumETH/TRY
30.634,82 TL 8,15%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
17,92 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
5.047,80 TL 8,91%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,11%
xrpXRP/TRY
6,08 TL 10,61%
cardanoADA/TRY
8,32 TL 14,43%
solanaSOL/TRY
650,65 TL 12,02%
dogecoinDOGE/TRY
1,24 TL 14,64%
Bağlantıyı kopyala