Voyager Digital, 3AC’den Kredi Geri Ödemesi İstiyor

Voyager Digital 3ACden Kredi Geri Ödemesi İstiyor

Kripto para sektöründe adını sık sık duyduğumuz iki şirket Voyager Digital ve Three Arrows Capital arasındaki gelişmeler kızışıyor. Kısa bir süre önce yapılan açıklamalara göre Voyager Digital’in, kredi geri ödemesini yapmaması durumunda Three Arrows Capital’a “temerrüt bildirimi” olarak yayınlayabileceğini söyledi.

Voyager Digital, 3AC'den Kredi Geri Ödemesi İstiyor

Voyager Digital, 3AC’nin Temmerüt Bildirimi Yapabileceğini Söyledi

Voyager Digital, kredisini geri ödeyemediği için Three Arrows Capital‘a (3AC) temerrüt bildirimi yapabileceğini duyurdu. Voyager’ın 3AC’ye verdiği kredi 15.250 BTC ve 350 milyon USDC’den oluşuyor. Şirket, 24 Haziran 2022’ye kadar 25 milyon USDC’lik bir geri ödeme için ilk talepte bulundu ve ardından 27 Haziran 2022’ye kadar USDC ve BTC bakiyesinin tamamının geri ödenmesini talep etti.

Paylaşılan detaylara göre tutarların hiçbiri geri ödenmedi ve 3AC‘nin talep edilen tutarlardan herhangi birini bu belirtilen tarihlere kadar geri ödememesi, bir temerrüt durumu teşkil edecek. Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“3AC’nin talep edilen tutarlardan herhangi birini bu belirtilen tarihlere kadar geri ödememesi, bir temerrüt durumu teşkil edecektir. Voyager, 3AC işlemlerini sürdürme niyetindedir ve mevcut yasal yollar hakkında Şirketin danışmanlarıyla görüşme halindedir”

Şirketin bu noktada 3AC’den geri alabileceği miktarı ise değerlendiremediği belirtildi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
558.249,29 TL 0,14%
ethereumETH/TRY
38.313,25 TL 0,44%
tetherUSDT/TRY
20,17 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.280,81 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,50 TL 4,93%
cardanoADA/TRY
7,63 TL 0,26%
staked-etherSTETH/TRY
38.283,84 TL 0,42%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,25%
solanaSOL/TRY
428,74 TL 3,39%
Bağlantıyı kopyala