Vitalik Buterin’den 3AC Kurucusuna Göndermeli Paylaşım

vitalik buterinden 3ac kurucusuna gondermeli paylasim

Ethereum‘un tepe ismi Vitalik Buterin, Twitter üzerinden sık sık paylaşımlar yapıyor. Buterin’in son paylaşımı da Gitcoin ile ilgili oldu. Ancak Vitalik Buterin, Gitcoin ile ilgili tweetinde Three Arrows Capital’in (3AC) kurucusu Zhu Su’ya da gönderme yaptı.

Vitalik Buterin’den 3AC Kurucusuna Gönderme

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, kripto ile ilgili şirketlere ve yatırımcılare, küçük geliştiricilerin kendi projelerini yapmasına imkan sağlayan Gitcoin‘e yatırım yapmaları konusunda çağrıda bulundu. Ancak, bu çağrı sırasında, Three Arrows Capital’in kurucusunun yatırımcıları etkilemek için bir süper yat aldığı haberlerin değindi.


Buterin’in tweetinde şu sözler dikkat çekiyor:

“İnsanları etkilemek için 50 milyon dolar yakmanın bir süper yat satın almaktan çok daha onurlu yolları var”

Buterin, bu yat örneği ile birlikte Gitcoin’e yatırım yapan partnerlerin listesini paylaştı.

U.Today‘in haberine göre, hikayenin en gülünç yanı, Zhu Su’nun büyük bir satın alma yapmak için borç para kullanması. Bunun sonrasında teminatsız pozisyonları üzerindeki muazzam baskı oluştu ve tasfiyeler arttı. Bu yüzden de zarar, Three Arrows Capital tarafından karşılanamadı.

Son birkaç haftada Three Arrows Capital ve Celsius gibi büyük kurumsal yatırımcıların yaşadığı tasfiyeler, kripto para piyasasını da derinden etkiledi. Şimdilerde piyasa, düşüşten toparlanmak için uğraşıyor. Bu süreçte, yatırımcılarını çeken birçok trader ve yatırımcı da oldu. Bu hamle stablecoin’lerin pazardaki hakimiyetini de artırdı. Konuya ilişkin verileri ve detayları haberimizde okuyabilirsiniz: https://www.btchaber.com/stablecoin-hakimiyeti-ath-yapti/

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
321.274,55 TL 0,47%
ethereumETH/TRY
17.662,16 TL 0,31%
tetherUSDT/TRY
16,78 TL 0,00%
usd-coinUSDC/TRY
16,78 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
3.642,92 TL 0,22%
binance-usdBUSD/TRY
16,79 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
5,34 TL 1,80%
cardanoADA/TRY
7,52 TL 0,15%
solanaSOL/TRY
553,13 TL 0,86%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 0,79%
Bağlantıyı kopyala