Vitalik Buterin: Ethereum’un PoS Protokolüne Geçişi Ağustos Ayında

vitalik buterin ethereumun agustostaT

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin sık sık Ethereum ile ilgili yaptığı açıklamalar ile gündeme geliyor. Bu kez Vitalik Buterin bugün yaptığı açıklamada, Ethereum Birleştirmesinin, yani bir hisse kanıtı (PoS) protokolüne geçişin büyük olasılıkla bu yıl Ağustos ayına kadar gerçekleşeceğini söyledi.

Vitalik Buterin, Ethereum PoS Protokolü Açıklaması

Ethereum’un Şanghay’daki geliştirici zirvesi sırasında konuşan Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, ikinci en büyük blok zincirinin Ağustos ayında hisse kanıtı konsensüs algoritmasına geçmesini beklediğini söyledi  Geliştiriciler bazı zorluklarla karşılaşırsa, lansman Ekim ayına ertelenebilir.

Yani detay vermek gerekirse Buterin konuşmasında Ethereum’un Proof-of-Work’ten Proof-of-Stake’e birleşmesinin Ağustos 2022’de gerçekleşeceğini söyledi.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Yaklaşık 7 yıldır hisse kanıtı üzerinde çalışıyoruz. Ama sonunda, tüm bu çalışmalar bir araya geliyor. Her şey yolunda giderse, olası plan birleşmenin yaz aylarında gerçekleşmesidir. Bu haftaki en önemli açıklamamız da, birleşim’in 8 Haziran’da ropsten test ağında gerçekleşecek olmasıydı.

Son olarak Ethereum (ETH) haberin yazımı esnasında CoinGecko verilerine göre; 2.023 dolardan işlem görüyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
320.278,39 TL 1,61%
ethereumETH/TRY
17.447,54 TL 0,59%
tetherUSDT/TRY
16,67 TL 0,30%
usd-coinUSDC/TRY
16,69 TL 0,41%
bnbBNB/TRY
3.605,32 TL 1,87%
binance-usdBUSD/TRY
16,72 TL 0,60%
cardanoADA/TRY
7,49 TL 0,35%
xrpXRP/TRY
5,22 TL 0,78%
solanaSOL/TRY
540,72 TL 1,13%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 2,72%
Bağlantıyı kopyala