Vitalik Buterin, Bitcoin Geliştiricisinin PoS Yorumunu Eleştirdi

vitalik buterin bitcoin gelistiricisinin pos yorumunu elestirdi

Geçtiğimiz günlerde Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ethereum’un Proof-of-Work’ten (PoW) Proof-of-Stake’e (PoS) birleşmesinin Ağustos 2022’de gerçekleşeceğini aktarmıştı. Bitcoin geliştiricisi Jimmy Song, PoS hakkında eleştirel bir yorumda bulundu. Vitalik Buterin’den Song’un yorumuna yanıt gecikmedi.

Buterin, Bitcoin Geliştiricisinin PoS Eleştirisine Tepki Gösterdi

Bitcoin geliştiricisi Jimmy Song, “PoS, Bizans generali problemini çözmüyor” şeklinde bir tweet paylaştı. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ise Jimmy Song’a yanıt olarak “Birçok tartışma arasında tek satırlık bir tanımdan ötürü işe yaramadığını söylüyorsan yanlış düşünüyorsun” dedi.

Bitcoin geliştiricisi Jimmy Song, paylaştığı tweet’te Hisse Kanıtı sisteminin (PoS) merkeziyetsiz bir konsensüs sunmadığını dile getirerek şu ifadelerde bulundu:

Hisse Kanıtı Bizans Generali problemini çözmüyor, bu yüzden de merkeziyetsiz bir konsensüs sunmuyor. Bu tweet’i anlamadıysanız, PoS konusunda konuşmak için tamamen yetersiz seviyedesiniz demektir.

vitalik buterin bitcoin gelistiricisinin pos yorumunu elestirdi

Jimmy Song’un bu tweetine karşılık Vitalik Buterin’den yanıt gecikmedi. Buterin tweeti alıntılayarak Song’a şöyle cevap verdi:

Eğer insanların A ve B konusunda yaptığı bir tartışma çok uzun zaman sürmüş ve belli bir kavrama ulaşmışsa, bu konuda matematik, ekonomi ve ahlaki felsefeyi de içine alacak şekilde derin tartışmalar yapılıyorsa ve sen, ‘B, birçok anlama gelebilecek bir cümlede yazanlardan ötürü, çok aptal’ diyorsan, muhtemelen sen yanlış düşünüyorsun.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
390.606,27 TL 7,48%
ethereumETH/TRY
31.268,78 TL 6,07%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
17,94 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.099,31 TL 8,16%
binance-usdBUSD/TRY
17,98 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 8,87%
cardanoADA/TRY
8,48 TL 13,00%
solanaSOL/TRY
653,16 TL 11,63%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 13,62%
Bağlantıyı kopyala