Visa ve MasterCard Kripto Stratejisi Hakkında Açıklama Yaptı

visa ve mastercard kripto stratejisi hakkinda aciklama yapti

Kısa bir süre önce ödeme devleri MasterCard ve Visa’nın kripto endüstrisindeki son olaylar sebebiyle yeni ortaklık çabalarını duraklattığına dair haberler çıkmıştı. Kriptonun yaygınlaşması için önemli ortaklıklar kuran bu iki şirketin artık sektöre dair bir ortaklık kurmama ihtimallerinin ardından pek çok kişi bu haberlerin doğruluğunu sorgulamıştı. Konu hakkında Visa ve MasterCard cephesinden bir açıklama geldi.

Visa ve MasterCard’ın Sektöre Olan Bakışı Değişmedi

Visa sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, şirketin stratejisinin eskisi gibi kalacağını ve değişmeyeceğini dolayısıyla çıkan haberlerin doğru olmadığını belirtti. Visa açıklamasında söz konusu raporun, şirketin kripto para konusundaki konumunu doğru bir şekilde yansıtmadığını da dile getirdi.

visa ve mastercard kripto stratejisi hakkinda aciklama yapti 2

Sözcü tarafından yapılan açıklamada ayrıca, kripto sektöründe son zamanlarda yaşanan yüksek profilli başarısızlıkların kriptonun ana akım ödemelerin ve finansal hizmetlerin bir parçası haline gelmesinden önce alınması gereken uzun bir yol olduğunu ve Visa’nın önceliğinin bu şirketin ödeme sisteminin bütünlüğünü korumak olacağını belirtti.

MasterCard sözcüsü tarafından yapılan açıklamada da şirketin temeldeki Blockchain teknolojisini ve bu teknolojinin müşteriler için nasıl daha verimli sistemler oluşturmak için kullanılabileceğinin araştırılmaya devam edeceği belirtildi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
541.454,92 TL 2,00%
ethereumETH/TRY
34.467,09 TL 3,30%
tetherUSDT/TRY
19,24 TL 0,38%
bnbBNB/TRY
6.499,98 TL 2,51%
usd-coinUSDC/TRY
19,16 TL 0,37%
xrpXRP/TRY
8,80 TL 19,52%
cardanoADA/TRY
7,28 TL 13,46%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 5,81%
staked-etherSTETH/TRY
34.465,56 TL 3,55%
matic-networkMATIC/TRY
22,00 TL 4,72%
Bağlantıyı kopyala