bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 70,622.92 0.15%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,512.44 1.99%
bnb
BNB (BNB) $ 623.98 4.39%
solana
Solana (SOL) $ 172.14 0.63%
xrp
XRP (XRP) $ 0.609347 1.16%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.586042 0.65%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.198021 0.71%

Visa ile Bankalara Kripto Para Alım Satım Hizmeti Geliyor

visa ile bankalara kripto para alim satim hizmeti geliyor

Visa, lisanslı dijital varlık bankası First Boulevard ile ortalık kurdu. First Boulevard, şirketin kripto API’lerini test eden ilk firma olacak.

Ödeme devi Visa, kripto API’lerini test etmesi için siyahi toplulukların finansal olanaklara erişimini iyileştirmeye odaklanan bir banka olan First Boulevard ile anlaştı. Bir The Block haberine göre bu ortaklık, müşterilerin geçtiğimiz günlerde OCC’den federal lisans alarak Amerika Birleşik Devletleri’nin ilk ulusal kripto para bankası olan Anchorage’dan kripto para satın almalarına, saklamalarına ve işlem yapmalarına izin verecek.

Ödeme devi, daha fazla finans kurumunu kripto para ve blokzinciri hizmetleri ile birbirine bağlamayı amaçlıyor. Baş ürün sorumlusu Jack Forestell, gelişme ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Bu pilot programla, kripto varlıkları ve blokzinciri ağlarına kolay bir köprü sağlayarak, Visa’nın değerini neobank ve finans kurumu müşterilerimize genişletmek istiyoruz.”

First Boulevard’ın CEO’su Donald Hawkins ise, kripto paraların siyahi toplulukların dezavantajlarını azaltacak bir varlık sınıfı olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Dijital ödemelerde lider olan Visa ile ortaklık kurmaktan ve siyahi topluluğun refahına katkı sağlayabilecek yeni bir varlık sınıfı olan kripto paralara erişmesine katkı sağlayacak kripto API’lerinden yararlanmaktan heyecan duyuyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala