Visa CEO’su Al Kelly, Kripto Para Birimleri Hakkında İyimser!

visa ceosu al kelly kripto para birimleri hakkinda iyimser

Her geçen gün bir önemli isim daha kripto para birimleriyle ilgili açıklamalarda bulunuyor. Hem ülkelerin hem de iş dünyasının radarında olan kripto paralarla ilgili bir yorum da Visa CEO’su Al Kelly’den geldi. Kelly, kripto para birimlerinin geleceğine dair konuşurken, aynı zamanda şirketinin bu gelecekte nerede konumlanacağını da söyledi.

Visa, kısa süre önce bir CryptoPunk alarak, NFT dünyasına da adım atmıştı. Konuyla ilgili detaylar için haberimize göz atabilirsiniz. Biz şimdi Al Kelly’nin açıklamarına geçelim.

Visa CEO’su Al Kelly: Visa olayların tam ortasında

Fortune CEO’su Alan Murray ve Visa CEO’su Al Kelly, bir podcast yayınında konuştu. İkili buradaki konuşmalarında kripto para birimlerinin önümüzdeki beş yıl içindeki konumundan da bahsetti. İkiliye göre bu birimler, son derece popüler olacak.

Kelly, şirketi Visa ile ilgili de tüm yaşanan gelişmelerin tam ortasında olduğuna dikkat çekti. Ayrıca, kripto para birimlerinin bir moda haline gelme olasılığının da dışlanmaması gerektiğini söyledi.

visa ceosu al kelly kripto para birimleri hakkinda iyimser 2

Al Kelly konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“İşimizle ilgili en sevdiğim şey, kazananları ve kaybedenleri seçmememiz. Biliyor musun, bugün burada oturup konuştuğumuz için kripto para birimlerinin ne kadar yükseleceğini bilmiyorum. Diyelim ki beş yıl içinde önemini kaybetti mi? Yoksa, son derece popüler mi olacak? Bunu bilecek kadar akıllı değilim ama yapacak kadar akıllıyım, şirketimizin bugün bu işin ortasında olmasını sağlamak.”

Kelly, Visa’nın artık ödemelerin yanında nakit hareketlerine de odaklandığını söyledi.

Visa’nın tepe ismi, Bitcoin’i altının halefi olarak gören Visa’nın satın alımları sağlamak için çalışmalar yaptığına da dikkat çekti. Aynı zamanda, devlet tarafından destekli sanal para birimlerinin de güçlü bir ödeme aracı olabileceğinin altını çizdi.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 402.503,62 TL 1,03%
ethereum
Ethereum (ETH) 29.359,64 TL 4,16%
cardano
Cardano (ADA) 20,10 TL 3,26%
tether
Tether (USDT) 8,44 TL 0,19%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.487,14 TL 3,27%
xrp
XRP (XRP) 9,04 TL 3,22%
solana
Solana (SOL) 1.216,73 TL 7,98%
polkadot
Polkadot (DOT) 288,71 TL 2,68%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,07 TL 1,16%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,44 TL 0,02%
Copy link
Powered by Social Snap