bitcoinBTC/TRY
740.044,16 TL 0,30%
ethereumETH/TRY
45.846,50 TL 0,25%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.890,80 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
14,15 TL 0,68%
usd-coinUSDC/TRY
27,41 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
45.879,39 TL 0,38%
cardanoADA/TRY
6,96 TL 2,00%
solanaSOL/TRY
587,19 TL 5,47%
dogecoinDOGE/TRY
1,71 TL 0,10%

Paylaş

Visa, CBDC’lerin Çevrim Dışı Kullanımı Hakkında Bir Rapor Yayımladı

visa cbdclerin cevrimdisi kullanimi hakkinda bir rapor yayimladi

Ödeme devi Visa, merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) çevrim dışı kullanılabilirliği ile ilgili bir rapor yayımladı.

Decrypt’in haberine göre Visa, bu raporda merkez bankası dijital para birimlerinin çevrim dışı çalışabilmesine olanak sağlayacak bir ödeme sistemi önerdi. Şirketin “İki Aşamalı Bir Hiyerarşik Altyapıya Doğru: Merkez Bankası Dijital Para Birimleri İçin Çevrim Dışı Ödeme Sistemi” başlıklı raporunda CBDC’lerin yararlarına ve bu sistemin internet olmadan da kullanılabilmesi gerektiğine dikkat çekildi.

Raporda ödemelerin çevrim dışı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için “açık kaynak teknolojisi ve açık anahtar altyapısı” önerildi. Şirket, çevrim dışı bir ödeme sisteminin insanlara fiziksel paraya benzer bir deneyim sunacağını söylüyor ve ekliyor:

“Ancak burada cüzdanınızdaki kağıtlar yerine telefonunuzdaki bitler ve baytlar var.”

Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) Nedir?

Merkez bankası dijital para birimi (CBDC), itibari para birimlerinin dijitalleşmiş biçimleridir. Ancak Bitcoin veya Ethereum gibi önde gelen kripto paraların aksine, örneğin İngiltere Bankası gibi, tek bir varlık tarafından kontrol edilir.

BTCHaber

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala