Virtu Financial, Kripto Pazarına Bağlılığını Sürdürecek

virtu financial kripto pazarina bagliligini surdurecek

Ticaret platformlarının kriptoya ilgisi artmaya devam ediyor. Ticaret devi Virtu Financial, kripto alanındaki varlığı hakkında açıklama yaptı.

Virtu Financial Cephesinden Kripto Açıklaması

Virtu Financial, şirketin dördüncü çeyrek kazanç raporunu paylaştı. Şirketin CEO’su Doug Cifu raporların açıklanmasının ardından açıklama yaptı.

Piyasa yapıcısı olarak faaliyet gösteren Virtu Financial, kripto pazarına bağlı kalmaya devam edeceğini belirtti. Şirket birkaç borsada işlem gördü ve Kanada’da Bitcoin borsa yatırım fonları için belirlenmiş bir piyasa yapıcısı olarak faaliyet göstermeye devam etti.

virtu financial kripto pazarina bagliligini surdurecek 2

Virtu Financial konu hakkında yaptığı açıklamada, Virtu Financial’ın kripto para birimini “uzun vadeli bir büyüme fırsatı olarak görmeyi” sürdürdüğünü belirterek, FTX ve Alameda Research’ün iflas başvurusunda bulunmasının, şirketin kripto planlarını ya da kriptoya bakış açısını değiştirmediğini belirtti. Doug Cifu şu ifadeleri kullandı:

Kripto endüstrisinde yaşanan son olayların ardından, Virtu’dan bekleyeceğiniz gibi, bu çeyrekteki olaylarla ilgili riski başarılı bir şekilde yönettiğimizi söylemekten gurur duyuyorum. Kripto para borsası FTX’in iflas haberi sonrasında birkaç yerde bulunana 8 haneli kripto para ve stablecoin varlık bakiyelerimiz olmasına rağmen, hızlı bir şekilde aksiyon aldık ve bir maddi kayıp yaşamadık.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.935,46 TL 0,94%
ethereumETH/TRY
33.611,26 TL 0,99%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,72%
bnbBNB/TRY
6.244,50 TL 1,04%
usd-coinUSDC/TRY
19,07 TL 0,49%
xrpXRP/TRY
8,53 TL 2,51%
cardanoADA/TRY
6,76 TL 0,17%
staked-etherSTETH/TRY
33.552,06 TL 1,03%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 0,30%
matic-networkMATIC/TRY
20,94 TL 1,65%
Bağlantıyı kopyala