Vietnamlı Kripto Madencileri Merge Sonrası Boşluğa Düştü

Vietnamli Kripto Madencileri Merge Sonrasi Boşluğa Düştü

Kripto para sektörü oldukça önemli bir yükseltmeyi daha geride bıraktı. En aktif akıllı sözleşme odaklı Blockchain ağlarından biri olan Ethereum, Merge ile birlikte madencilik faaliyetlerine son verdi ve PoS’a geçti. Ancak bu durum ne yazık ki madenciler için pek iyi olmadı. Öyle ki birçok kripto para madencisi faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı. Bu madenciler arasında Vietnamlı madenciler de yer alıyor.

Vietnamli Kripto Madencileri Merge Sonrasi Boşluğa Düştü 1

Vietnamlı Kripto Madencileri Merge Sonrası Fiş Çekti

Ethereum, Merge ile birlikte PoW madenciliğine veda etti. Bu veda sonrası geride kalan madenciler ise Ethereum Classic ve Ethereum PoW’un hashrate’ini yükseltmek için kollarını sıvadı. Ancak bir kısım madenci ise fiş çekerek zararı kabul etti. Vietnamlı birçok madenci ise bu durumdan sitem ediyor.

Kripto madenciliği odaklı topluluk yöneticisi Ngoc Can, konu hakkında şu ifadelere yer verdi.

“Hepimiz bu günün geleceğini biliyorduk ve hazırlandık, ancak bazıları ‘Merge’ün daha sonra gerçekleşeceğini ve böylece biraz daha madencilik yapabileceğimizi umuyordu. Madenciler artık madencilik yapamıyor ve rig’lerini kapatmak zorunda kalıyor”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
372.890,03 TL 0,94%
ethereumETH/TRY
24.928,14 TL 0,15%
tetherUSDT/TRY
18,53 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
5.416,12 TL 0,41%
usd-coinUSDC/TRY
18,53 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
8,91 TL 2,48%
binance-usdBUSD/TRY
18,55 TL 0,14%
cardanoADA/TRY
7,96 TL 0,62%
solanaSOL/TRY
624,79 TL 0,50%
dogecoinDOGE/TRY
1,20 TL 6,57%
Bağlantıyı kopyala