Vietnam’da Bitcoin Madencilerinin Sayısı Artıyor

vietnamda bitcoin madencilerinin sayisi artiyor

Kripto para birimlerinin 2023 yılına iyi başlamasının ardından kripto para birimlerine yönelim başladı. Kripto fiyatları yükselirken Vietnam’da Bitcoin madencilerinin sayısı da artıyor.

Vietnam’da Kripto Madencilik Faaliyetleri Artıyor

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı 14 Ocak’ta 18.000 dolardan 23.000 dolara kadar yükseldi. Bitcoin fiyatlarının yükselmeye başlamasıyla birlikte Ethereum başta olmak üzere pek çok kripto para biriminde de yukarı yönlü hareketler gözlendi.

vietnamda bitcoin madencilerinin sayisi artiyor 2

Kripto para fiyatlarında yaşanan bu yükseliş, Vietnam’da da Bitcoin madencilik faaliyetlerini artırdı. Vietnam’da kripto para madenciliği makineleri satan Thien Binh, kullanıcıların geçen hafta Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) madenciliği yapmak için çok sayıda ikinci el Asic marka madencilik makinesi satın aldığını açıkladı.

Ülkede ikinci el Asic Baikal G28 kripto madencilik cihazı, yeni makinelere göre üçte bir fiyatı olan 13 milyon VND’ye (yaklaşık 551 dolar) mal oluyor. Konu hakkında açıklama yapan bir madenci şu ifadeleri kullandı:

Son zamanlarda daha fazla kripto madencilik makinesi satın alıyoruz. Bunun nedeni kripto madencilik şu anda hala kolay. Bitcoin mevcut seviyesini (21.000 dolar) koruması durumunda sonunda kar elde edebileceğimiz bir senaryoya kavuşabileceğiz.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
439.896,44 TL 0,07%
ethereumETH/TRY
31.313,31 TL 0,02%
tetherUSDT/TRY
18,82 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
6.263,83 TL 1,01%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
7,73 TL 0,44%
binance-usdBUSD/TRY
18,82 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,52 TL 0,46%
dogecoinDOGE/TRY
1,79 TL 0,79%
matic-networkMATIC/TRY
23,34 TL 0,61%
Bağlantıyı kopyala