VeChain Vakfı, Hazinesinde 1.2 Milyar Dolarlık Kripto Tutuyor

vechain vakfi hazinesinde 1 2 milyar dolarlik kripto tutuyor

2022 yılının 1. çeyreğine dair verilerini açıklayan isimlerden biri de VeChain Vakfı oldu. VeChain, yaptığı açıklamada hazinesinde 1.2 milyar dolarlık kripto para olduğunu duyurdu. Bu arada bu miktar, 2021’in son çeyreğinde 1.38 milyar dolar seviyesindeydi. Aynı 2022’nin ilk üç ayında az da olsa bir düşüş söz konusu. Bunun sebebi ise iş geliştirme ve operasyonel maliyetler olarak açıklanabilir.

VeChain Vakfı’nın Hazinesinde 1.2 Milyar Dolarlık Kripto Para Var

VeChain Vakfı, 2022 yılının ilk çeyreğine air verileri resmi web sitesi üzerinden yayınladı. Şirketin 1. çeyrek bilançosuna göre hazinede stablecoin’ler, BTC, ETH ve VET var. Bunların toplam değeri ise 1.2 milyar dolar seviyesinde.

İlk çeyrek boyunca 4.1 milyon dolarlık harcama yapan Vakıf, ekosistem için iş geliştirmeye toplamda 1.8 milyon dolar harcadı. Bunlar arasında proje iş birlikleri, topluluk etkinlikleri ve bazı ortaklıklar yer alıyor. Bu da çeyrek boyunca harcanan en yüksek tutar olarak kaydedildi.

1.1 milyon dolar ise ekosistem operasyonlarına gitti.

vechain vakfi hazinesinde 1 2 milyar dolarlik kripto tutuyor 2

Vakıf, çeyrek boyuncaki geliriyle ilgili ise açıklama yapmadı.

Tedarik zinciri ve sürdürülebilirlik sorunlarının üstesinden gelmek için tasarlanmış bir katman Blockchain ağı olan VeChain, ülkeler için Blockchain tabanlı karbon yönetimi hizmetlerini genişletmeyi sürdürüyor.

VeChain bu hafta, Çin’in 2060’taki karbon nötrlüğü hedefini desteklemek için VeCarbon emisyon yönetimi yazılımı (SaaS) sistemini oluşturmak adına Amazon Web Service (AWS) ile bir ortaklık duyurdu.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
465.666,47 TL 1,31%
ethereumETH/TRY
31.786,59 TL 1,59%
tetherUSDT/TRY
15,50 TL 0,07%
usd-coinUSDC/TRY
15,50 TL 0,15%
binance-coinBNB/TRY
4.679,27 TL 1,99%
xrpXRP/TRY
6,57 TL 1,54%
cardanoADA/TRY
8,88 TL 2,59%
solanaSOL/TRY
847,06 TL 3,50%
binance-usdBUSD/TRY
15,50 TL 0,35%
polkadotDOT/TRY
166,25 TL 1,41%
Bağlantıyı kopyala