Vasil Öncesi Cardano (ADA) Teknik Analizi

Vasil Oncesi Cardano ADA Teknik Analizi

Blockchain sektörünün son günlerdeki odak noktası Cardano Vasil hard fork olmuş durumda. Özellikle Ethereum Merge‘ün yarattığı heyecan ve ilgi ile birlikte büyüyen hard fork takibi, Vasil hard fork ile iyice artmış durumda. Doğal olarak bu durum ADA’nın fiyatına da etki ediyor. Gelin Cardano Vasil yükseltmesine saatler kala piyasalar nasıl hareket ve teknik analizi ne gösteriyor inceleyelim.

Vasil Oncesi Cardano ADA Teknik Analizi 1

Vasil Yükseltmesi Öncesi Cardano (ADA) Teknik Analizi

Cardano (ADA) fiyat analizi, 0.43 dolar seviyesinin altında bir konsolidasyon döneminden sonra yukarı yönde hareket etmeye başladığından beri yükseliş eğilimi gösteriyor. ADA/USD boğaları, fiyatı 0.4613 dolar direncinin üzerine itti ve bu da muhtemelen yakında daha fazla kazanıma yol açacak. ADA desteği hala 0.4325 dolarda. Bu seviyenin altında bir kırılma, fiyatın yakında 0.4250 dolar alanına düşebileceğini ve 0.4615 dolar direncinin üzerinde bir kırılma ile fiyatın yakında 0.4700 dolar alanına doğru hareket ettiğini görebiliriz.

Grafikler, ADA’nın bir miktar yükseliş ivmesi kazandığını ve son 24 saatte yaklaşık yüzde 1 arttığını gösteriyor. Fiyat şu anda 0.4483 dolardan işlem görüyor ve 0.4325 dolarlık önemli destek seviyesinin oldukça üzerinde. 24 saatlik hacim 1,01 milyon dolarken ve piyasa değeri ise 15 milyar dolar seviyesinde.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
558.853,71 TL 0,06%
ethereumETH/TRY
38.345,69 TL 0,48%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.282,42 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
20,14 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
10,53 TL 5,72%
cardanoADA/TRY
7,62 TL 0,24%
staked-etherSTETH/TRY
38.301,97 TL 0,47%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,01%
solanaSOL/TRY
427,93 TL 3,13%
Bağlantıyı kopyala