Uzaya Gönderilen NFT Sayısı Artıyor

uzaya gonderilen nft sayisi artiyor

Nanoracks LLC ve Artemis Music Entertainment, Micah Johnson’un ‘Why Not Me’ isimli şarkısının ve Debussy’nin ‘Clair de Lune’ isimli piyano eserinin NFT halini, Uluslararası Uzay İstasyonu’na göndermişti. Bir haber de Kings of Leon isimli Amerikan rock grubu ve SpaceX’ten geldi. Uzaya gönderilen NFT sayısı daha da artacak gibi görünüyor.

Önümüzdeki hafta, Inspiration4 isimli bir uzay görevi gerçekleştirilecek. Bu görevde Kings of Leon da şarkılarının birinin NFT halini uzaya göndermek için SpaceX ile birlikte çalışıyor. Bir şarkının yanında bir dijital sanat galerisi de yörüngeye taşınacak.

Uzaya Gönderilen NFT için Çalışmalar Sürüyor

Söz konusu işbirliği, NASA’nın Kennedy Uzay Merkezi’nden tüm sivil uzay uçuşunu başlatacak tarihi olayın bir parçası. Görev kapsamında, Kings of Leon’un ‘Time in Disguise’ isimli yayınlanmamış bir performansı da dahil olmak üzere 51 NFT, uzaya gönderilecek.

uzaya gonderilen nft sayisi artiyor 2

Inspiration4 ekibi tarafından yapılan açıklamaya göre şarkı, yörüngede çalışan, basılmış, ilk NFT şarkı olacak. Diğer NFT’ler 50 farklı sanatçının yarattığı dijital sanat eserlerinden oluşuyor.

Söz konusu NFT müzayedeye de çıkacak. Buradan elde edilen gelirler St. Jude Çocuk Hastanesine verilecek. Açık artırmayı kazanan hem NFT’nin hem de onu uzaya götüren iPhone’un sahibi olacak.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 389.083,96 TL 1,32%
ethereum
Ethereum (ETH) 29.031,38 TL 3,84%
cardano
Cardano (ADA) 22,56 TL 2,13%
tether
Tether (USDT) 8,42 TL 0,20%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.541,93 TL 2,01%
solana
Solana (SOL) 1.500,65 TL 3,93%
xrp
XRP (XRP) 9,43 TL 1,49%
polkadot
Polkadot (DOT) 283,24 TL 10,10%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,09 TL 0,95%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,42 TL 0,11%
Copy link
Powered by Social Snap