bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,949.94 0.18%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,120.98 0.95%
bnb
BNB (BNB) $ 580.17 0.05%
solana
Solana (SOL) $ 173.05 2.20%
xrp
XRP (XRP) $ 0.521391 0.24%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.481345 0.29%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.153198 1.06%

Uyuşturucu ticaretinde kripto paravanı

bitcoin symbol. Bitcoin as a drug

ABD Adalet Bakanlığı, Çin merkezli firmaların ve çalışanların uyuşturucu dağıtmak için kripto paraları paravan olarak kullandığını söyledi.

Paravan olarak kullanılıyor

ABD Adalet Bakanlığı, kripto para biriminin kimlikleri ve fonları gizlemek için kullanıldığını belirterek, diğer uyuşturucuların yanı sıra fentanil üretimi ve dağıtımı nedeniyle Çin merkezli birkaç şirketin ve çalışanların ifadesini aldı.

Yapılan açıklamada, kriptonun bir paravan olarak kullanıldığı vurgulanarak şu ifadeler kaydedildi:

“Çin merkezli bazı kimya şirketleri ABD’deki sahte iade etiketlerini, sahte faturaları, sahte posta ücretlerini ve paketlerin gerçek içeriği ile distribütörlerin kimliğini gizleyen ambalajlar kullanarak kanun yaptırımlarından kaçmaya çalışıyor.”

ABD’de dağıtım

Yetkililer bin kilogram “fentanil ile ilgili öncü kimyasal madde” ele geçirirken, maddeleri içeren paketlerin ABD postası yoluyla da takip edildiğini söyledi.

Başsavcı Merrick B. Garland yaptığı açıklamada “Amerikalıların ölümüyle sonuçlanan küresel fentanil tedarik zincirinin genellikle Çin’deki kimya şirketleriyle başladığını biliyoruz.” diyerek, “Birleşik Devletler hükümeti bu zincirin her halkasını parçalamaya, fentanili toplumlarımızdan çıkarmaya ve onu oraya koyanları adalete teslim etmeye odaklanmıştır.” ifadelerini kullandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala