bitcoinBTC/TRY
1.228.561,76 TL 3,00%
ethereumETH/TRY
65.111,43 TL 3,75%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.830,52 TL 1,32%
xrpXRP/TRY
18,14 TL 4,41%
solanaSOL/TRY
2.019,57 TL 2,90%
usd-coinUSDC/TRY
28,95 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
65.080,45 TL 3,72%
cardanoADA/TRY
16,11 TL 5,54%
dogecoinDOGE/TRY
2,87 TL 0,91%

Paylaş

Uyuşturucu ticaretinde kripto paravanı

bitcoin symbol. Bitcoin as a drug

ABD Adalet Bakanlığı, Çin merkezli firmaların ve çalışanların uyuşturucu dağıtmak için kripto paraları paravan olarak kullandığını söyledi.

Paravan olarak kullanılıyor

ABD Adalet Bakanlığı, kripto para biriminin kimlikleri ve fonları gizlemek için kullanıldığını belirterek, diğer uyuşturucuların yanı sıra fentanil üretimi ve dağıtımı nedeniyle Çin merkezli birkaç şirketin ve çalışanların ifadesini aldı.

Yapılan açıklamada, kriptonun bir paravan olarak kullanıldığı vurgulanarak şu ifadeler kaydedildi:

“Çin merkezli bazı kimya şirketleri ABD’deki sahte iade etiketlerini, sahte faturaları, sahte posta ücretlerini ve paketlerin gerçek içeriği ile distribütörlerin kimliğini gizleyen ambalajlar kullanarak kanun yaptırımlarından kaçmaya çalışıyor.”

ABD’de dağıtım

Yetkililer bin kilogram “fentanil ile ilgili öncü kimyasal madde” ele geçirirken, maddeleri içeren paketlerin ABD postası yoluyla da takip edildiğini söyledi.

Başsavcı Merrick B. Garland yaptığı açıklamada “Amerikalıların ölümüyle sonuçlanan küresel fentanil tedarik zincirinin genellikle Çin’deki kimya şirketleriyle başladığını biliyoruz.” diyerek, “Birleşik Devletler hükümeti bu zincirin her halkasını parçalamaya, fentanili toplumlarımızdan çıkarmaya ve onu oraya koyanları adalete teslim etmeye odaklanmıştır.” ifadelerini kullandı.

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala