Ünlü Sanatçı Jeff Koons, NFT Destekli Heykellerini Ay’a Gönderecek

Ünlü Sanatçi Jeff Koons NFT Destekli Heykellerini Aya Gönderecek

Kripto dünyasınca “To The Moon” kavramı oldukça sık karşılaşılan bir kavram. Varlıkların değerinin yüzler, hatta binlerce kat artmasını temsil eden bu terim, bu sefer NFT destekli heykeller için gerçeğe dönüşüyor gibi. Öyle ki ünlü sanatçı Jeff Koons, bir dizi heykel yapıp onları aya göndereceği projesini duyurdu. Üstelik bu heykeller, NFT’ler ile de destekleniyor.

Ünlü Sanatçı Jeff Koons, NFT Destekli Heykellerini Ay'a Gönderecek
Sanatçı Jeff Koons

Jeff Koons, NFT Destekli Heykellerini Ay’a Yollayacak

Amerikalı pop sanatçısı Jeff Koons, kelimenin tam anlamıyla aya yeni bir NFT projesi başlatıyor. “Jeff Koons: Ay Evreleri” isimli proje, sanatçının Florida, Cape Canaveral’daki Kennedy Uzay İstasyonu’ndan uzaya fırlatılacak bir dizi heykeli temsil ediyor.

Projenin arkasındaki isim olan Koons, “tarihsel olarak anlamlı bir NFT projesi” yaratmayı hedeflediğini söyleyerek, uzay araştırmalarının “insanlığın sınırsız potansiyelini temsil ettiğini” ekledi

Tüm bunlara ek olarak bu heykeller, kendisine bağlı, karşılık gelen bir NFT’ye de sahip olacak. Bu NFT’ler ise satılarak ve geliri Sınır Tanımayan Doktorlara bağışlanacak.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
529.089,15 TL 0,79%
ethereumETH/TRY
33.517,42 TL 0,98%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,57%
bnbBNB/TRY
6.228,32 TL 0,90%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,60%
xrpXRP/TRY
8,49 TL 2,50%
cardanoADA/TRY
6,73 TL 0,44%
staked-etherSTETH/TRY
33.501,05 TL 1,18%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 0,37%
matic-networkMATIC/TRY
20,82 TL 1,42%
Bağlantıyı kopyala