Ünlü Müzik Grubu Nirvana’nın NFT’leri Piyasaya Sürülecek

unlu muzik grubu nirvananin nftleri piyasaya surulecek

Pop Legendz, Nevermind albümlerinin lansmanından önce Nirvana‘nın daha önce hiç görülmemiş görüntülerini içeren bir dizi NFT koleksiyonunu açık artırmaya çıkarıyor. Bu NFT koleksiyonu ile birlikte Nirvana hayranları, Blockchain ağında ölümsüzleştirilmiş en sevdikleri grubun tarihinin bir parçasına sahip olma fırsatına sahip olacaklar.

20 Şubat 2022’de Nirvana’nın daha önce hiç görülmemiş görüntüleri ve eserleri ile bir müzayede düzenlenecek. Müzayede sadece kripto ile olacak ve 5 Nisan 1994’te intihar eden ikonik grubun lideri Kurt Cobain‘in doğum günü ile aynı gün gerçekleşecek.

unlu muzik grubu nirvananin nftleri piyasaya surulecek2 Nirvana'nın NFT'leri

Nirvana’nın NFT’leri Piyasaya Sürülüyor

Amerikan grunge müzik grubu Nirvana küresel olarak geniş bir hayran kitlesine sahip. Özellikle NFT’lerin oldukça popülerleştiği bu dönemde Nirvana’nın NFT haberi oldukça dikkat çekmiş durumda. Müzayedede, 1 Ekim 1991’de, Nevermind albümünün yayınlanmasından altı gün önce, Philadelphia’daki JC Dobbs’ta bir grup konseri sırasında çekilmiş fotoğraflardan oluşuyor. NFT koleksiyonu fotoğrafçı Faith West tarafından çekilen 27 resim ve daha önce hiç görülmemiş 15 sanat eserini barındırıyor.

Son olarak müzayedenin, müzik endüstrisi ile ilgili NFT’leri yayımlayan eden bir girişim olan Pop Legendz tarafından organize edildiğini belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
469.407,38 TL 0,85%
ethereumETH/TRY
31.170,04 TL 1,41%
tetherUSDT/TRY
15,84 TL 0,22%
usd-coinUSDC/TRY
15,86 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
4.786,43 TL 1,95%
xrpXRP/TRY
6,55 TL 0,85%
binance-usdBUSD/TRY
15,84 TL 0,19%
cardanoADA/TRY
8,32 TL 1,90%
solanaSOL/TRY
813,50 TL 1,17%
dogecoinDOGE/TRY
1,36 TL 1,71%
Bağlantıyı kopyala