bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 65,977.68 0.09%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,154.65 1.52%
bnb
BNB (BNB) $ 600.88 0.53%
solana
Solana (SOL) $ 153.40 0.19%
xrp
XRP (XRP) $ 0.548903 3.06%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.507829 0.21%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.15714 2.24%

Uniswap’ın Token’ı DeFi Sektörüne Yeni Bir Standart Getiriyor

Uniswapin Tokeni DeFi Sektorune Yeni Bir Standart Getiriyor scaled

Uniswap, dün merkeziyetsiz  yönetim token’ı UNI’yi piyasaya sürdü. Halihazırda DeFi’da en çok dağıtılan belirteçlerden biridir.

Uniswap, protokolün geliştirilmesinin kontrolünü kullanıcılara ve likidite sağlayıcılarına devrederek UNI yönetim token’ını piyasaya sürdü.1 Eylül’den önce Uniswap ile etkileşime giren herhangi bir cüzdan, şu anda 1.200 dolardan fazla değerde bir UNI ödülü talep edebilir.

Giderek daha popüler olan Ethereum tabanlı borsa Uniswap, merakla beklenen kendi token’ını başlattı ve zaten gelişen defi endüstrisi üzerinde büyük bir etkisi oldu.

Bir yönetişim token’ı, esasen sahiplerinin karşılık geldiği protokolün geleceğini etkileyen kararları oylamasına izin veren dijital bir varlıktır. Ayrıca, merkeziyetsiz finans (DeFi) sektörünün birkaç ay içinde 9 milyar dolarlık bir sektöre ilerlemesine yardımcı olan “verim çiftçiliği” olarak bilinen, son derece popüler bir likidite madenciliği programı aracılığıyla faiz kazanmak için yönetişim token’ları da kullanılabilir.

Uniswap’in kullanıcılarına dağıttığı bu 400 token grubu, şu anda 1.200 dolardan fazla değere sahip ve dünya çapında binlerce kullanıcıya sadece popüler token değişim platformunu erken benimseyenler için oldukça büyük bir fırsat sunuyor.

Sadece protokolü kullanmak için tahsis edilen 66 milyondan fazla UNI token’ı, toplamda yaklaşık 100 milyon UNI token’ının ve toplam arzın yaklaşık %10’unun dağıtımından 24 saatin altında talep edildi . Uniswap’ın tokenı DeFi’da en çok tutulan dijital varlıklardan biridir .

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala