Uniswap V3, Polygon Ağında Destekleniyor

uniswap v3 polygon aginda destekleniyor

En popüler merkeziyetsiz borsalardan biri olan Uniswap, Ethereum odaklı ölçeklendirme platformu Polygon ağında yayına girdi. Geçtiğimiz ay, Polygon’un kurucu ortağı Mihailo Bjelic, Uniswap yönetişim portalına Uniswap V3’ü Polygon’a getirmek için bir teklif sunmuştu. Uniswap topluluğu ise teklifi kabul etmek için oy kullandı ve büyük bir oy çokluğu ile teklif kabul edildi.

72 milyondan fazla Uniswap (UNI) token sahibi bu hareketi destekledi ve sonuç olarak Uniswap artık Polygon’da yayınlandı. Başka bir deyişle, Uniswap kullanıcıları artık Uniswap’ın resmi arayüzü aracılığıyla Polygon Blockchain ağını kullanarak varlıklarını takas edebilir.

uniswap v3 polygon aginda destekleniyor 1

Uniswap İçinde Polygon Çağı Başladı

Ethereum ağının en çok tartışılan konusu şüphesiz yüksek GAS ücretleridir. Uniswap da OpenSea’nin Polygon ağı desteği sonrası artan kullanıcı trafiğinden ders almış olacak ki merkeziyetsiz borsa artık düşük GAS ücretleri ile işlemleri destekleyecek.

Uniswap’ın bu yıl 600 milyar doların üzerinde (v1 ve v2’nin herbirinin 300 milyar doların üzerinde) işlem hacmine sahip merkeziyetsiz borsa olduğunu belirtmemizde fayda var. Bu yeni güncelleme sonrasında ise bu oranın bir hayli artacağını tahmin edebiliriz.

Son olarak Polygon ağının yerek token’ı MATIC’in bugün ATH yaparak 2.68 dolara ulaştığını belirtelim. MATIC haberimizin yazımı itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre 2.56 dolardan işlem görüyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 493.219,91 TL 7,21%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.749,58 TL 6,99%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,20%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.001,97 TL 6,13%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,23%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 1,81%
solana
Solana (SOL) 1.260,42 TL 8,25%
xrp
XRP (XRP) 8,14 TL 4,11%
terra-luna
Terra (LUNA) 865,72 TL 2,04%
polkadot
Polkadot (DOT) 249,81 TL 9,26%
Bağlantıyı kopyala