Uniswap Ticaret Hacminde Bu Yıl Rekor Kırdı

uniswap ticaret hacminde bu yil rekor kirdi

2022 kripto endüstrisi için kötü bir yıl oldu. Pek çok şirket 2022 yılında zor duruma düşüp iflas ederken, Uniswap için 2022 yılı ticaret hacminde rekor kırdığı bir yıl oldu.

Merkeziyetsiz Borsa Uniswap 2022’yi Rekorla Noktalıyor

Yapılan açıklamaya göre Uniswap, üç milyon benzersiz cüzdanın yıl boyunca toplam 620 milyar doları aşan toplam hacimle 69 milyon kez işlem yaptığını açıkladı.

Uniswap, kullanıcıların bir dijital varlığı diğeriyle değiştirmesini sağlayan, Ethereum Blockchain ağı üzerine kurulmuş otomatik, açık kaynaklı bir protokoldür. Bu tür işlemlere “takas” deniliyor. Uniswap, borsalar gibi üçüncü taraf hizmetlere olan ihtiyacı ortadan kaldırırken, herkesin dijital varlıklarını eşit değere sahip diğer dijital varlıklar karşılığında kolayca tasfiye etmesine imkân tanıyor.

uniswap ticaret hacminde bu yil rekor kirdi 2

Uniswap ile kullanıcılar, tüccarlar arasında bir likidite havuzu görevi gören akıllı bir sözleşmeye para yatırarak diğer kişilere hızlı ve kolay bir şekilde doğrudan ticaret yapabiliyor.

Ekim ayında Uniswap, 165 milyon dolarlık B serisi fonlama turunu başarılı bir şekilde tamamladığını açıklamıştı. Uniswap’ın bu finansman turuna katılan şirketler arasında Polychain Capital, A16z Crypto, Paradigm, SV Angel ve Variant yer aldı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.548,48 TL 2,26%
ethereumETH/TRY
30.377,57 TL 2,36%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
18,83 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
5.997,71 TL 4,34%
xrpXRP/TRY
7,78 TL 0,71%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,16%
cardanoADA/TRY
7,34 TL 1,85%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 1,85%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 6,41%
Bağlantıyı kopyala