Uniswap, Kendi NFT Pazar Yeri Hizmetini Başlatacak

uniswap kendi nft pazar yeri hizmetini baslatacak

Merkeziyetsiz değişim protokolü Uniswap, NFT endüstrisine adım attı. Uniswap, NFT ve NFT’ler için bir pazar toplayıcısı olan Genie satın alımını duyurdu.

Uniswap Genie Satın Alımıyla NFT Entegrasyonu Sunacak

Uniswap, son bir günde 1.3 milyar dolarlık işlem hacmine ulaşan ve 7 milyar dolarlık kilitli değeri bulunan en büyük DeFi borsalarından birisi olarak hizmet veriyor. Şirket tarafından yapılan son açıklamaya göre, bir NFT pazar toplayıcısı olan Genie’nin satın alındığı açıklandı. Uniswap basın açıklamasında, NFT’leri “büyüyen dijital ekonomide bir değer biçimi” olarak tanımlandırdı ve NFT’lerin Uniswap ürünlerine entegrasyonun kolay olmadığı belirtildi.

uniswap kendi nft pazar yeri hizmetini baslatacak 2

Büyüyen bir endüstri olan NFT’lerin ticareti kısa süre içinde Uniswap’ın internet sitesi üzerinden yapılabilecek. Uniswap, kullanıcıların NFT alım satımı yapabileceği hizmetin açılışının tam tarihini vermedi ancak sonbahar olarak açıkladı. Uniswap ayrıca Ağustos ayı içinde USDC stablecoin’inin bir airdrop’unu başlatacak. Uygun kullanıcılar ise Genie’yi 15 Nisan tarihinden önce kullananlar ve GENIE:GEM NFT’ye sahip olanları içerecek. Son olarak Genie kullanıcıları, Uniswap’ın NFT hizmeti başlayana kadar, Genie üzerinden NFT alım satımı yapmaya devam edecek.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
540.150,72 TL 3,06%
ethereumETH/TRY
34.719,29 TL 4,09%
tetherUSDT/TRY
19,14 TL 0,34%
bnbBNB/TRY
6.268,61 TL 2,09%
usd-coinUSDC/TRY
19,09 TL 0,33%
xrpXRP/TRY
8,32 TL 3,35%
cardanoADA/TRY
7,04 TL 2,88%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 3,94%
staked-etherSTETH/TRY
34.659,48 TL 4,15%
matic-networkMATIC/TRY
21,72 TL 2,37%
Bağlantıyı kopyala