Uniswap Katılımcılarından Yeni Öneri

uniswap katilimcilarindan yeni oneri

Önde gelen merkezi olmayan borsa Uniswap cephesinde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Uniswap katılımcıları, DEX’in kripto para borsası Coinbase’in Layer 2 Base’inde konuşlandırılması önerisinde bulundu.

Uniswap Katılımcılarından Coinbase Önerisi

Son dönemin önde gelen merkezi olmayan borsa platformu Uniswap’a katkıda bulunan üç etkili kişi, Coinbase’in Layer 2 Blockchain ağı olan Base üzerinde potansiyel bir dağıtımını araştırmak adına görüşmeler gerçekleştirmeye başladı.

Gün içinde Uniswap’in yönetişim forumunda she256, Michigan Blockchain ve GFX Labs tarafından gündeme getirilen önerilen entegrasyon, zincir içi yönetişim oylamasının onaylanmasına bağlı olarak, Base’in Layer 2 ağı aracılığıyla Uniswap’in merkezi olmayan borsasına kullanıcı erişimini de artıracak.

uniswap katilimcilarindan yeni oneri 2

Teklifin arkasındaki gruplar, Uniswap’in merkeziyetsiz özerk organizasyonunun bir parçasını ifade ediyor. Bu üçlü arasında bulunan GFX Labs, teklifin onaylanmasına bağlı olarak sözleşmelerin Base üzerinde teknik olarak uygulanmasının sorumluluğunu alacak.

Bununla birlikte teklifin onaylanması durumunda, yeni başlayan Coinbase projesi için de iyi haber olacak. Geliştiricilere Blockchain ağı üzerinde merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak adına daha erişilebilir, uygun maliyetli bir platform inşa etmeyi hedefleyen kripto para borsası Coinbase, bu yılın sonlarında beklenen ana ağ lansmanı öncesinde geçtiğimiz aylarda Base’in bir test ağı sürümünü duyurmuştu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
541.723,37 TL 4,06%
ethereumETH/TRY
38.239,66 TL 3,02%
tetherUSDT/TRY
21,09 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.864,45 TL 7,50%
usd-coinUSDC/TRY
21,08 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,76 TL 4,72%
staked-etherSTETH/TRY
38.213,30 TL 3,04%
cardanoADA/TRY
7,44 TL 5,61%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 6,91%
solanaSOL/TRY
418,75 TL 7,99%
Bağlantıyı kopyala