Union Bank of India, Metaverse’te Bankacılığa Başlıyor

union bank of india metaversete bankaciliga basliyor

Mumbai’de düzenlenen bir etkinliğe katılan Union Bank of India, metaverse’e adım attı. Bu kapsamda The Sandbox metaverse‘ünde Metaverse Virtual Lounge ve Open Banking platformunun açıldığını duyurdu.

Union Bank of India, Metaverse Bankacılığına Başladı

The Sandbox, popüler metaverse platformlarından biri. Sıkı bir rekabetin yaşandığı metaverse dünyasında, markalar da kendilerine uygun bir platform seçerek bu evrene giriş yapıyor. Hindistan merkezli Union Bank of India da onlardan biri. Banka, The Sandbox’te Metaverse Virtual Lounge ve Open Banking isimli bir platform açtı. Buradaki alan ilk olarak ürün bilgilerini ve videolarını sergileyecek.

union bank of india metaversete bankaciliga basliyor 2

Bankadan yapılan açıklamaya göre, ilerleyen dönemde ise buradaki sanal şubeyi dolaşan müşteriler banka mevduatları, krediler, Devlet sosyal yardım planları ve dijital girişimler vb. hakkında bilgi alabilecek.

Financial Express‘in haberine göre, Tech Mahindra ile ortak başlatılan girişim, bankanın yenilikçi bankacılık ürünler geliştirme hedefinin bir parçası. Bu kapsamda konuşan Union Bank of India’nın CEO’su Manimekhalai, bu girişimlerin müşteri deneyimini başka bir düzeye çıkardığını söyledi. İlerleyen dönemde muhtemelen farklı sektörden birçok şirketin mağazası metaverse‘te yerini almış olacak. Bunun müşteri deneyimine nasıl katkı sağlayacağını ise yaşayarak göreceğiz.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
380.891,14 TL 7,67%
ethereumETH/TRY
29.446,96 TL 10,28%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
18,08 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.170,46 TL 2,23%
binance-usdBUSD/TRY
18,10 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
6,17 TL 6,20%
cardanoADA/TRY
8,27 TL 7,89%
solanaSOL/TRY
662,88 TL 3,94%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,34%
Bağlantıyı kopyala