Unicorn Blockstream Yeni Fon Arayışını Sürdürüyor

Unicorn Blockstream Yeni Fon Arayisini Surduruyor

Kripto dünyasında yeni nesil şirketlerin büyüme hızı diğer sektörleri kıskandırır nitelikte. Her ne kadar son dönemde tatsız olaylar yaşansa da gelişimini sürdüren kripto sektöründe geçmişte aldığı değerlemeler ile dikkat çekmeyi başaran Blockstream, yeni bir yatırım yolculuğuna daha çıktı. Ancak proje, bu yeni arayışında eski gücüne sahip olmayabilir. Öyle ki yatırımcılar projenin eski değerini korumadığını düşünüyor.

Unicorn Blockstream Yeni Fon Arayisini Surduruyor 1

Unicorn Blockstream Yeni Fon Arayışına Başladı

Kripto altyapı şirketi Blockstream, geçtiğimiz yıl ulaştığı değerlemeden çok daha düşük bir değerlemeyle yeni bir sermaye fonu arıyor. Startup, Ağustos 2021’de Baillie Gifford ve Bitfinex liderliğindeki bir B Serisi turda 210 milyon dolar toplamış ve değerini 3.2 milyar dolara çıkarmıştı. Bu noktada oldukça başarılı bir tur geçiren proje, son olarak Bloomberg’de paylaşılan bir rapora göre, yatırımcılar tarafından 1 milyar doların altında bir değere sahip olabilir. Bu durum da projenin Unicorn statüsünü tehlikeye atıyor.

Diğer taraftan konu hakkında konuşan Blockstream’in CEO’su Adam Back, Bloomberg’e finansman turundan elde edilen paranın kripto madencilerine ev sahipliği yapma kapasitesini genişletmek için kullanılacağını belirtti:

“Kapasitenin tamamını hızla sattık ve bizimle büyük ölçekli barındırma arayan madencilerle birlikte mevcut ve yeni müşterilerden oluşan büyük bir birikime sahibiz”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.250,23 TL 0,83%
ethereumETH/TRY
33.563,86 TL 0,84%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,67%
bnbBNB/TRY
6.240,88 TL 0,86%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,61%
xrpXRP/TRY
8,53 TL 2,63%
cardanoADA/TRY
6,75 TL 0,26%
staked-etherSTETH/TRY
33.486,96 TL 0,40%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 0,50%
matic-networkMATIC/TRY
20,92 TL 1,83%
Bağlantıyı kopyala