bitcoinBTC/TRY
1.263.375,44 TL 0,27%
ethereumETH/TRY
67.892,04 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.944,02 TL 0,41%
xrpXRP/TRY
18,96 TL 1,89%
solanaSOL/TRY
2.127,61 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
67.867,74 TL 0,26%
cardanoADA/TRY
16,99 TL 2,27%
dogecoinDOGE/TRY
2,95 TL 1,79%

Paylaş

Ukrayna’nın Talebine Tether’den Yanıt Geldi

ukraynanin talebine tetherden yanit geldi

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş devam ederken, Ukrayna kripto varlık şirketlerinden de Rusya’ya karşı çeşitli yaptırımlar uygulanmasını istiyor. Daha önce kripto borsalarının faaliyetlerini durdurmasını isteyen Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, bu kez Twitter üzerinden Tether‘e seslendi.

Ukrayna Tether’e Seslendi

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, attığı tweet ile şirketin Ruslarla olan tüm anlaşmalarını durdurmasını istedi. Fedorov, tweetinde hem Tether’i hem de şirketin baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino’yu etiketledi.

Tether, Ukrayna’dan gelen bu talebe doğrudan yanıt vermedi. Ancak, CoinDesk‘e bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Tether, uluslararası yaptırımlara aykırı olabilecek herhangi bir düzensiz hareket veya önlem olmadığından emin olmak için sürekli piyasa izlemesi yürütüyor”

Bu da demek oluyor ki Tether, yaptırımlara aykırı herhangi bir durum tespit etmediği sürece faaliyetlerini sürdürecek.

Başta da söylediğimiz gibi Ukrayna, daha önce de kripto borsalarından böyle bir talepte bulunmuştu. Ancak Coinbase ve Kraken gibi devler de bu talebi reddetti.

24 Şubat’ta başlayan Rus işgalinden bu yana Ukraynanlılar, ülkenin yerli kripto para borsası Kuna’da Tether’in stablecoin’i USDT’yi almak için ABD dolarının üzerinde işlem yapıyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala