bitcoinBTC/TRY
1.263.375,44 TL 0,27%
ethereumETH/TRY
67.892,04 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.944,02 TL 0,41%
xrpXRP/TRY
18,96 TL 1,89%
solanaSOL/TRY
2.127,61 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
67.867,74 TL 0,26%
cardanoADA/TRY
16,99 TL 2,27%
dogecoinDOGE/TRY
2,95 TL 1,79%

Paylaş

Ukrayna’nın NFT Koleksiyonu Savaş Müzesi Gibi Olacak

ukraynanin nft koleksiyonu savas muzesi gibi olacak

Rusya’nın işgali altında olan Ukrayna, savaş maliyetlerini finanse etmek için kripto para birimlerinden de destek alıyor. Son gelen haberlere göre Ukrayna, Rusya’nın işgalinin tarihini işaretlemek için NFT de basacak. Konuya ilişkin açıklama, Ukrayna’nın dijital dönüşüm bakan yardımcısı Alex Bornyakov tarafından geldi.

Ukrayna’nın NFT Koleksiyonu Savaşı Anlatacak

Ukrayna’nın dijital dönüşüm bakan yardımcısı Alex Bornyakov, The Guardian’a ülkenin NFT planları hakkında bilgi verdi. Bornyakov, “Söz konusu NFT koleksiyonu Rus-Ukrayna savaşının bir müzesi gibi olacak” dedi. Olan biteni dünyaya NFT formatında anlatmak istediklerini söyleyen Bornyakov, her NFT’nin güvenilir bir haber kaynağından bir hikayeyi temsil eden bir sanat eseri taşıyacağını belirtti.

Ukrayna, Rusya’nın işgalinin ardından geçen ay başlattığı kripto para bağışlarında 60 milyon doları aşan bağış aldı. Bu fonlar silahlı kuvvetler için binlerce kurşun geçirmez yelek, paketlenmiş öğle yemeği, ilaç ve diğer malzemelerin satın alınmasına yardımcı oldu.

Bu arada hükümet, daha önce kripto para birimi bağışlayan kişiler için bir airdrop planladığını açıklamıştı. Ancak bu plandan kısa süre içinde vazgeçti ve NFT’nin adını ilk kez burada duyduk. Airdrop’tan vazgeçen hükümet, NFT basacağını açıkladı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala