bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 70,351.85 0.04%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,524.66 0.17%
bnb
BNB (BNB) $ 607.79 0.02%
solana
Solana (SOL) $ 173.28 0.77%
xrp
XRP (XRP) $ 0.608267 1.70%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.587811 0.11%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.195249 1.22%

Ukrayna, Merkez Bankası Dijital Para Birimi İçin Stellar’ı (XLM) Tercih Etti

ukrayna merkez bankasi dijital para birimi icin stellari xlm tercih etti

Ukrayna hükümeti, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) yaratmak üzere bir platform olarak Stellar (XLM) ağını seçti.

Bir Coindesk haberine göre, Pazartesi günü Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı ve Stellar Geliştirme Vakfı (SDF), bir “sanal varlıklar ekosistemi ve ulusal dijital para birimi” oluşturmak üzere anlaşmaya vardığını açıkladı.

Dijital Dönüşüm ve BT Bakan Yardımcısı Oleksandr Bornyakov’a göre Ukrayna Ulusal Bankası, 2017’den beri CBDC’nin uygulama olasılığını araştırıyor. Stellar ortaklığı ise artık bu olasılığı gerçek kılacak. Bornyakov yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Dijital Dönüşüm Bakanlığı, Ukrayna’da sanal varlıkların geliştirilmesi için yasal ortamı yaratmaya çalışıyor. Stellar Geliştirme Vakfı ile işbirliğimizin sanal varlık endüstrisinin gelişimine ve küresel finansal ekosisteme entegrasyonuna katkıda bulunacağına inanıyoruz.”

Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb tarafından 2014 yılında piyasaya sürülen kripto para birimi ve kar amacı gütmeyen kuruluş Stellar, geçen ay Alman bankası Bankhaus von der Heydt (BVDH) tarafından bir euro stablecoin çıkarma aracı olarak seçilmişti. Alman düzenleyici BaFIN, ayrıca Stellar ağı üzerinde tokenize tahvil ihracını da onayladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala