Ukrayna, Merkez Bankası Dijital Para Birimi İçin Stellar’ı (XLM) Tercih Etti

Abone Ol:google-news
0
04/01/2021

Ukrayna hükümeti, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) yaratmak üzere bir platform olarak Stellar (XLM) ağını seçti.

Bir Coindesk haberine göre, Pazartesi günü Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı ve Stellar Geliştirme Vakfı (SDF), bir “sanal varlıklar ekosistemi ve ulusal dijital para birimi” oluşturmak üzere anlaşmaya vardığını açıkladı.

Dijital Dönüşüm ve BT Bakan Yardımcısı Oleksandr Bornyakov’a göre Ukrayna Ulusal Bankası, 2017’den beri CBDC’nin uygulama olasılığını araştırıyor. Stellar ortaklığı ise artık bu olasılığı gerçek kılacak. Bornyakov yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Dijital Dönüşüm Bakanlığı, Ukrayna’da sanal varlıkların geliştirilmesi için yasal ortamı yaratmaya çalışıyor. Stellar Geliştirme Vakfı ile işbirliğimizin sanal varlık endüstrisinin gelişimine ve küresel finansal ekosisteme entegrasyonuna katkıda bulunacağına inanıyoruz.”

Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb tarafından 2014 yılında piyasaya sürülen kripto para birimi ve kar amacı gütmeyen kuruluş Stellar, geçen ay Alman bankası Bankhaus von der Heydt (BVDH) tarafından bir euro stablecoin çıkarma aracı olarak seçilmişti. Alman düzenleyici BaFIN, ayrıca Stellar ağı üzerinde tokenize tahvil ihracını da onayladı.

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.035 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.

https://www.btchaber.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 285.777,25 TL 3,58%
ethereum
Ethereum (ETH) 17.514,28 TL 5,55%
tether
Tether (USDT) 8,66 TL 0,27%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.727,34 TL 2,82%
cardano
Cardano (ADA) 11,35 TL 3,21%
xrp
XRP (XRP) 5,44 TL 2,03%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,78 TL 3,85%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,66 TL 0,27%
polkadot
Polkadot (DOT) 129,04 TL 3,89%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,61 TL 0,91%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap