Ukrayna, Kripto Düzenlemelerini AB Standartlarına Uygun Güncelleyecek

ukrayna kripto duzenlemelerini ab standartlarina uygun guncelleyecekass

Birçok ülke kripto para birimleri ile ilgili sıkı çalışmalar yürüyor. Özellikle Ukrayna, Rusya ile olan savaşın ortasında kripto para birimleri ile oldukça yakından ilgilendi. Şimdilerde Ukrayna ülkenin mevzuatını Avrupa standartlarıyla uyumlu hale getirmek ve kripto para birimleri için geçerli olan yasal düzenlemeyi güncellemek için çalışmalar gerçekleştiriyor. Bununla beraber Kiev’deki birçok devlet kurumu, bu yılın başlarında yasalaşan “Sanal Varlıklar Üzerine” yasa tasarısında değişiklik yapmaya hazırlanıyor.

Ukrayna, Kripto Düzenlemelerinde AB Standartlarına Uyum Sağlayacak

Ukrayna’nın kripto para alanını ilgilendiren ana mevzuat parçası olan “Sanal Varlıklar Üzerine” yasası, Avrupa Birliği’nin Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) yasama paketinin hükümlerine uygun olarak değiştirilecek.

ukrayna kripto duzenlemelerini ab standartlarina uygun guncelleyecekasd

Doğu Avrupa ülkesine AB üyeliği için aday statüsü verildiğinden, Ukrayna’nın ulusal mevzuatını Avrupa standartlarına uyarlaması gerekiyor. Yasa ilk olarak bir yıl önce Ukrayna parlamentosu tarafından kabul edildi. Ancak Başkan Volodymyr Zelenskyy bazı tavsiyelerle yasayı geri verdi. Ukrayna Yüksek Şurası gözden geçirilmiş tasarıyı bu yılın Şubat ayında kabul etti ve Zelenskyy Mart ayında yasaya imza attı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
376.002,85 TL 3,74%
ethereumETH/TRY
25.176,42 TL 3,09%
tetherUSDT/TRY
18,53 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.472,45 TL 3,30%
usd-coinUSDC/TRY
18,55 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
8,88 TL 3,77%
binance-usdBUSD/TRY
18,52 TL 0,03%
cardanoADA/TRY
8,06 TL 1,70%
solanaSOL/TRY
631,46 TL 3,36%
dogecoinDOGE/TRY
1,21 TL 8,57%
Bağlantıyı kopyala