Ukrayna Hükümeti, NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürdü

ukrayna hukumeti nft koleksiyonunu piyasaya surdu 3

Bilindiği üzere Rusya’nın işgali altında olan Ukrayna, savaş maliyetlerini finanse etmek için kripto para birimlerinden de destek aldı. Ukrayna, daha önce Rusya’nın işgalinin tarihini işaretlemek için NFT de basacaklarını duyurmuştu. Elde edilen son bilgilere göre Ukrayna hükümeti, beklenen NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü

Ukrayna, NFT Müzesi Koleksiyonunu Başlattı

Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov, resmi Twitter hesabından Ukrayna-Rus çatışmasının unutulmaz olaylarının sergileneceği bir NFT müzesinin lansmanını duyurdu. Açıklama şu şekilde yapıldı:

ukrayna hukumeti nft koleksiyonunu piyasaya surdu 2

Rusya Ukrayna’yı yok etmek için tankları kullanırken, biz devrim niteliğindeki blok zinciri teknolojisine güveniyoruz. Meta History UA NFT Müzesi açıldı. Savaşın hatırasının saklanacağı yer. Ve Ukrayna kimliğini ve özgürlüğünü kutlamak için yer.

Bunun yanında NFT satışından elde edilen fonlar, orduyu ve sivil yardımı desteklemek için doğrudan Dijital Dönüşüm Bakanlığı tarafından tutulan resmi kripto para hesaplarına gidecek.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
529.869,55 TL 0,91%
ethereumETH/TRY
33.891,25 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
19,15 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.248,49 TL 0,86%
usd-coinUSDC/TRY
19,13 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
8,84 TL 3,97%
cardanoADA/TRY
6,85 TL 0,55%
staked-etherSTETH/TRY
33.818,73 TL 0,97%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,10%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 1,12%
Bağlantıyı kopyala