UBS, Credit Suisse Kapama Riski Gecikme Tehdidiyle Karşı Karşıya

ubs credit suisse kapama riski gecikme tehdidiyle karsi karsiya

Dünya genelinde ekonomik sorunlar yaşanmaya devam ederken, bu durum bankaları da olumsuz etkiliyor. Bu noktada geçtiğimiz aylarda duyurulan UBS’nin Credit Suisse alımı hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Hükümet görüşmeleri devam ederken UBS’nin önüne bir engel daha çıkmak üzere.

UBS’nin Credit Suisse Satın Alımında Yeni Gelişme

Konu hakkında bilgi sahibi olan kaynaklar tarafından yapılan açıklamaya göre, UBS Group AG ve İsviçre hükümeti, Credit Suisse Group AG’yi devralma işleminin tamamlanmasını geciktirebilecek bir devlet garantisinin kesin şartları üzerinde uzlaşmaya varamadı.

ubs credit suisse kapama riski gecikme tehdidiyle karsi karsiya 2

Aktarılanlara göre UBS’nin uğrayabileceği zararlar için 9 milyar İsviçre Frangı (9,9 milyar dolar) tutarındaki destek konusunda nihai şartların belirlenmemiş olmasının, işlemin tamamlanmasını daha önce beklenenden daha fazla Haziran ayına itebilecek bir engel olmuş durumda.

UBS ve hükümet ayrıca daha yüksek sermaye gereksinimleri ve likidite kuralları da dahil olmak üzere satın almanın düzenleyici etkileri üzerinde hala pazarlık yapıyor. Kaynaklar ayrıca, yöneticilerin anlaşmanın Mayıs ayı sonunda gerçekleşebileceğini ve bazı üst düzey bankacılara 7 Haziran civarına hazırlanmalarının söylendiğini belirtirken, bu tarihin de artık risk altında olduğunu söyledi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
526.137,39 TL 0,78%
ethereumETH/TRY
35.988,53 TL 1,62%
tetherUSDT/TRY
19,91 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.033,37 TL 0,44%
usd-coinUSDC/TRY
19,90 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
9,27 TL 2,54%
cardanoADA/TRY
7,11 TL 1,03%
staked-etherSTETH/TRY
35.983,35 TL 1,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 0,61%
matic-networkMATIC/TRY
17,83 TL 2,99%
Bağlantıyı kopyala