Twitter’ın Yeni Hamlesi Sonrasında, Dogecoin Düşüşe Geçti

twitterin yeni hamlesi sonrasinda dogecoin dususe gecti

Elon Musk’ın sahibi olduğu sosyal medya platformu Twitter, geçtiğimiz günlerde şaşırtıcı bir hamleyle logosunu, Dogecoin’in (DOGE) logosuyla güncellemişti. Twitter, bu hamleyi neden yaptığını açıklamamış olsa da, Twitter logosu yeniden sosyal medya platformunda görülmeye başlandı. Bu değişiklikle birlikte Dogecoin fiyatı düşüşe geçti.

Twitter’ın Eski Haline Gelmesiyle Dogecoin Fiyatı Düşüyor

Dogecoin fiyatı, 3 Nisan tarihinde Elon Musk’ın sosyal medya şirketinin logosunu Dogecoin logosuyla değiştirmesinin ardından, yükselmeye başlamıştı. Twitter ya da Elon Musk bu değişikliğin sebebini açıklamamış olsa da Twitter an itibariyle Dogecoin logosunu kaldırarak şirketin kendi logosunu kullanmaya başladı.

twitterin yeni hamlesi sonrasinda dogecoin dususe gecti 2

Twitter’ın bu hamlesinin ardından Dogecoin fiyatında da düşüş yaşanmaya başlandı. Twitter’ın hamlesinin ardından Dogecoin fiyatı, yüzde 7.3 oranında düşerek 8.6 cent’e kadar geriledi.

Sıkı bir Dogecoin savunucu olduğunu her fırsatta dile getiren Elon Musk’ın sosyal medya şirketi nedensiz bir şekilde Dogecoin logosunu kullanmaya başlamıştı. Twitter’ın bu hamlesinin ardından Dogecoin fiyatı 3 Nisan 2023 tarihinde 0.10 doların üzerine çıktı. Twitter’ın yakın zamanda bir kez daha logosunu güncelleyip güncellemeyeceği henüz bilinmiyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
541.507,02 TL 1,53%
ethereumETH/TRY
36.779,27 TL 2,07%
tetherUSDT/TRY
19,81 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.220,00 TL 1,36%
usd-coinUSDC/TRY
19,82 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
9,15 TL 0,52%
cardanoADA/TRY
7,35 TL 0,72%
staked-etherSTETH/TRY
36.763,01 TL 2,07%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 0,01%
matic-networkMATIC/TRY
17,57 TL 2,15%
Bağlantıyı kopyala