Twitter’ın CFO’su Bitcoin (BTC) Hakkında Konuştu

twitterin cfosu bitcoin hakkinda konustu

CNBC Squawk Box ile yaptığı röportajda konuştan Twitter CFO’su Ned Segal, Twitter’ın Bitcoin uygulamaları hakkında konuştu. Segal’e göre gelecekte kripto paralar, sosyal ağda “ticareti kolaylaştırmak” için bir araç olacak.

Twitter ve kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey, çeşitli girişimlerle Bitcoin entegrasyonuna öncülük etmiş durumda. Sosyal paylaşım platformu Twitter kısa bir süre önce, kullanıcıların Layer-2 ödeme çözümü Lightning Network’te BTC ile para göndermelerine olanak tanıyan bir bahşiş özelliğini duyurmuştu.

twitterin cfosu bitcoin hakkinda konustu 2

Twitter CFO’sundan Bitcoin Yorumu

Twitter CFO’su Ned Segal, Bitcoin’in içerik oluşturucular ve izleyicileri arasındaki “engelleri yıkmada” anahtar olacağını iddia etti. 

Segal, şirketin Bitcoin’i bilançosuna eklemeye hazır olmadığını düşünüyor. Dorsey’in kripto para birimi konusundaki duruşuna ve şirketin yönetim kurulunun uzun süredir değerlendirmesine rağmen, Segal “Şimdilik mantıklı olmadığına” inandığını belirtti. Segal sözlerine şunları ekledi:

Bilançomuza Bitcoin (BTC) eklemek için yatırım politikamızı ve bakış açımızı daha geniş bir şekilde değiştirmemiz gerekecek. Satın aldığımız menkul kıymet türleri, risk profili, şu anki oynaklık göz önüne alındığında bugün bir anlam ifade etmiyor, ancak zaman içinde bunu izlemeye ve düşünmeye devam edeceğiz.

CEO Jack Dorsey, Bitcoin’in birçok konuda çözüm olduğuna inanırken Segal’in “bu konuda bir çağrı yapmak için çok erken” olduğunu iddia etmesi dikkat çekti.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 746.387,31 TL 1,09%
ethereum
Ethereum (ETH) 57.157,50 TL 3,40%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.022,49 TL 3,39%
tether
Tether (USDT) 12,87 TL 0,10%
solana
Solana (SOL) 2.633,95 TL 1,08%
cardano
Cardano (ADA) 21,24 TL 0,87%
xrp
XRP (XRP) 13,26 TL 0,23%
polkadot
Polkadot (DOT) 499,39 TL 0,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,87 TL 0,02%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,81 TL 0,26%
Bağlantıyı kopyala