Twitter’ı Satın Almaktan Vazgeçen Elon Musk’ı Neler Bekliyor?

twitteri satin almaktan vazgecen elon muski neler bekliyor

Tesla ve SpaceX gibi büyük pek çok şirketin CEO’su olan Elon Musk, geçtiğimiz aylarda ilk olarak Twitter’dan hisse satın almıştı. Hisse satın alımı sonrasında sosyal medya platformu Twitter’ın tamamını satın almak için görüşmelere başlayan Elon Musk, an itibariyle Twitter satın alma anlaşmasını iptal etmiş durumda. Peki Twitter’ı satın almaktan vazgeçen Elon Musk’ı neler bekliyor?

Elon Musk İle Twitter Arasında Uzun Bir Yasal Savaş Başlıyor

Elon Musk, Twitter satın alma anlaşmasını iptal ederek, yıllar sürecek bir davanın başlangıcını yapmış olabilir. Twitter’ın başkanı Bret Taylor, Elon Musk’ın Twitter satın alma anlaşmasını görmek istediğini ve Twitter’ın Elon Musk’a karşı yasal işlem başlatmayı planladığını açıkladı. Twitter’ın Elon Musk’a dava açması, önümüzde aylar hatta yıllar sürebilecek bir Twitter – Elon Musk davasını başlatabilir. Milyarder

Milyarder Elon Musk, cuma günü sosyal medya platformu Twitter’ı satın almak için yaptığı 44 milyar dolarlık anlaşmadan, Twitter’daki spam hesapların sayısı ve diğer verilerle ilgili devam eden anlaşmazlıkları gerekçe göstererek geri çekildiğini açıklamıştı. Musk, Twitter’ı satın alma teklifini sona erdirmek isteyebilir, ancak hukuk uzmanlarına göre Elon Musk’ın Twitter satın alma anlaşmasını iptal etmesi göründüğü kadar kolay değil. Bunun yerine Elon Musk, en iyi ihtimalle Twitter ile mahkemede aylar sürebilecek uzun bir savaşla karşı karşıya.

twitteri satin almaktan vazgecen elon muski neler bekliyor 2

Tulane Hukuk Fakültesi’nde kurumsal yönetim profesörü olan Ann Lipton, Twitter yönetim kurulunun çok zor bir durumda olduğunu dile getirdi. Lipton açıklamasında, “Tamam, bizi acıdan kurtaralım, Elon, fiyatı hisse başına 20 dolar düşürmesine izin vereceğiz, yoksa anlaşacağız, sadece parayı ödemesi durumunda Elon Musk’a herhangi bir dava açmadan çekip gitmesine izin vereceğiz.” diyemezler. Milyar dolarlık bir dava süreci, Twitter bunu yapabilecek durumda değil. Bunu yapmak, Twitter hissedarları tarafından dava açılma riskini doğurur.” ifadesini kullandı.

Lipton, birleşme anlaşmalarından kurtulmanın “çok zor” olduğunu ve şimdiye kadar Elon Musk’ın Twitter’ın spam rakamları hakkında yalan söylediğine dair iddialarını destekleyen yetersiz kanıt sunmuş gibi göründüğünü söyledi. Bu arada Twitter başkanı Bret Taylor, Twitter’ın yönetim kurulunun Elon Musk’a karşı yasal işlem başlatacağı konusunda söz verdi. Taylor paylaşımında, “Twitter Yönetim Kurulu, Bay Musk ile üzerinde anlaşılan fiyat ve şartlarda işlemi tamamlamayı taahhüt ediyor ve birleşme anlaşmasını uygulamak için yasal yollara başvurmayı planlıyor.” ifadelerini kullandı. Son olarak pek çok kişi Elon Musk’ın Twitter anlaşmasını iptal ettikten sonra 1 milyar dolarlık bir ücreti ödeyerek, Twitter satın alma anlaşmasından kolayca çekilebileceğini belirtse de uzmanlar, bu anlaşmadan çekilmenin Elon Musk için hiç kolay olmayacağını söylüyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
426.942,90 TL 3,01%
ethereumETH/TRY
32.903,99 TL 8,23%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,32%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.859,19 TL 1,21%
xrpXRP/TRY
6,79 TL 3,10%
cardanoADA/TRY
9,58 TL 5,61%
binance-usdBUSD/TRY
17,98 TL 0,14%
solanaSOL/TRY
749,43 TL 3,53%
polkadotDOT/TRY
171,22 TL 7,57%
Bağlantıyı kopyala