bitcoinBTC/TRY
1.267.164,93 TL 0,28%
ethereumETH/TRY
68.095,40 TL 0,71%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
7.000,14 TL 2,90%
xrpXRP/TRY
19,78 TL 5,38%
solanaSOL/TRY
2.221,62 TL 4,81%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
18,00 TL 19,03%
staked-etherSTETH/TRY
68.024,53 TL 0,89%
dogecoinDOGE/TRY
2,95 TL 4,06%

Paylaş

Twitter’dan Kripto ve Hisse Senetlerini Görüntüleme Dönemi

Twitterdan Kripto ve Hisse Senetlerini Goruntuleme Donemi

Kripto paralar günümüzde popülaritesini oldukça başka bir boyuta taşıdı. Hem şirketlerin hem de yatırımcıların son yıllarda sık sık duyduğu kriptolar, son olarak popüler sosyal medya platformu Twitter’da da görülebilir hale geliyor.

Bir süredir Tesla’nın CEO’su Elon Musk‘ın satın alması ile gündeme gelen Twitter, son olarak yeni bir özellikle gündeme geldi. Twitter, grafik platformu TradingView’den bir eklenti kullanarak kripto para birimi fiyatlarını arama sonuçlarına entegre ettiği açıkladı.

Kripto ve Hisse Grafikleri Twitter Üzerinde Görülebilecek

Borsalar ve hisse senetli birçok yatırımcının ana gelir kaynaklarından biri. Diğer taraftan kripto paralar da günden güne popülaritesini artırıyor ve devasa bir kitle tarafından takip ediliyor. Bu noktada bu trafiği boşa çıkarmak istemeyen Twitter, yeni TradingView entegrasyonu ile yeni bir özellik getirdi.

Bu yeni entegrasyon, kullanıcıların mevcut değeri ve bir fiyat tablosunu oluşturmak için arama çubuğuna kripto veya hisse senetleri yazdıklarında verilere erişmesine olanak tanır. 

Diğer taraftan bu adımın büyük bir olasılıkla Elon Musk kaynaklı olduğunu belirtmekte fayda var. Öyle ki Musk, Twitter’ın CEO’su olması durumunda kripto odaklı birçok adım atacağını belirtmişti. Günümüzde bu adımları teker teker görüyoruz. Bu da bu adımlardan biri.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala